جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتسرفه خشک را با بادام درمان کنید

  • امروزه اطبای طب سنتی معتقدند که درمان بسیاری از بیماری‌ها با تغییر سبک زندگی امکان‌پذیر است و همچنین بر این باورند که “غذای شما، داروی شماست” و با تغییر نوع غذای مصرفی و نحوه‌ی زندگی کردن می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها رهایی پیدا کرد.

 

تغذیه صحیح در حفظ و تداوم سلامت روح و جسم انسان اهمیت بسیاری دارد و در سبک زندگی اسلامی داشتن یک برنامه صحیح غذایی مناسب مورد توصیه معصومین بوده است، زیرا داشتن یک برنامه صحیح غذایی علاوه بر تندرستی جسم و تقویت سیستم ایمنی بدن در ایجاد نشاط و شادابی انسان نیز مؤثر است.

امروزه اطبای طب سنتی معتقدند که درمان بسیاری از بیماری‌ها با تغییر سبک زندگی امکان‌پذیر است و همچنین بر این باورند که “غذای شما، داروی شماست” و با تغییر نوع غذای مصرفی و نحوه‌ی زندگی کردن می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها رهایی پیدا کرد.

درخت بادام از زمان‌های قدیم در نواحی غربی و مرکز آسیا پرورش می‌یافته است و روایات متعددی درباره خواص بادام از کلام معصومین بیان شده است.

امام رضا(ع) درباره خواص بادام می‌فرمایند: بادام موجب تقویت حافظه و دردهای سینه و شکم می‌باشد و همچنین سرفه خشک را مداوا می‌کند.

برخی از خواص بادام در طب سنتی

۱-شیر بادام برای رفع سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی نفس مفید بوده و خلط‌ آور است.

۲- بادام بو داده مقوی معده بوده و قابض است.

۳- روغن بادام شیرین به‌دلیل خاصیت نرم‌کنندگی و ضدالتهاب در کرم‌ها و پمادها به‌کار می‌رود.

۴- روغن بادام اگزما را رفع می‌کند.

منبع: بهداشت نیوز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید