جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبالا رفتن از پله و رابطه آن با عملکرد بهتر مغز

بالا رفتن از پله و رابطه آن با عملکرد بهتر مغز

c988767b-4065-4c0d-8d9d-7c1288323932_0

 

 

پژوشگران به این نتیجه رسیده اند که بالا رفتن از پله برای عملکرد مغز بسیار مفید است در این جا به بیان بالا رفتن از پله و رابطه آن با عملکرد بهتر مغز و اطلاعاتی در این باره را در اختیار شما میگذاریم

بالا رفتن از پله ها، مانند مطالعه می تواند مغز را به مدت طولانی تری جوان نگه دارد.

محققان دانشگاه کونکوردیا کانادا، رابطه معنی داری بین تعداد دفعات بالارفتن از پله، میزان تحصیلات و سن مغز افراد، شناسایی کرده اند.
محققان که مغز ۳۳۱ داوطلب بالغ بین سنین ۱۹ تا ۷۹ سال را بررسی کردند، دریافتند که هر سال تحصیل رسمی، مغز را به میزان ۰.۹۵ سال جوان تر می کند. همچنین بالا رفتن روزانه از پله های دو طبقه ساختمان، مغز را سالانه به میزان ۰.۵۸ سال جوان تر می کند.

بر اساس این تحقیقات بالارفتن روزانه از پله های ۴ طبقه ساختمان، به طور سالانه، مغز را به میزان بیش از ۲ سال جوان تر می کند. این در حالی است که پنج سال تحصیلات رسمی می تواند مغز را به میزان ۵ سال جوان تر کند.

در این تحقیقات حجم بخش خاکستری داوطلبان با استفاده از فناوری MRI اندازه گیری و معلوم شد حجم ماده خاکستری در مغز داوطلبانی که روزانه از پله های بیشتری بالا رفته اند و بیشتر درگیر آموزش بوده اند، بیشتر از سایر داوطلبان است.

بالا رفتن از پله، فعالیتی است که اغلب افراد در هر سنی که باشند، معمولا به طور روزانه آن را انجام می دهند. این نوع فعالیت بدنی تاثیر بسیار زیادی بر جوان ماندن مغز و اجتناب از ابتلا به بیماری های شناختی و مغزی ایفا می کند.

 

پزشکین : بالا رفتن از پله و رابطه آن با عملکرد بهتر مغز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید