جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاین سرفه ها نگران کننده است

این سرفه ها نگران کننده است

he1215

دانستنی هایی درباره انواع سرفه و بررسی های محققان و بیان این که این سرفه ها نگران کننده است و در راهکار تشخیص نوع سرفه را در این مطلب بیان می کنند .

آیا سرفه‌های آزاردهنده‌تان هفته‌هاست که ادامه دارد؟ قطعا آزاردهنده بوده اما از طرفی طبیعی است. طی آماری تلفنی، محققان از ۴۳۹ فرد سؤال کردند که فکر می‌کنند بیماری سرفه‌ی حاد ACI (نوعی سرماخوردگی که منجر به سرفه می‌شود) چقدر باید ادامه داشته باشد. به طور همزمان، آنها تحقیقات پزشکی موجود در این زمینه را هم مورد بررسی قرار دادند تا دریابند به طور متوسط ACI تا چه مدت ادامه می‌یابد. شرکت کنندگان در این آمار حدس زدند که بازه‌ی متوسط زمانی سرفه تقریبا بین ۷ تا ۹ روز است. اما تحقیقات نشان داد که این زمان تقریبا ۱۸ روز است. تفاوت بین عددی که مردم فکر می‌کنند و آنچه واقعی است، تقریبا زیاد است و این امر باعث می‌شود که دلیل مراجعه دوباره برخی از افراد به پزشک در طول یک دوره بیماری را بهتر درک کنیم.
ممکن است نسبت به طولانی شدن سرفه عصبی شویم. عفونت‌های زیادی مانند سرماخوردگی عادی و غیره وجود دارد که می‌تواند یک هفته تا ده روز طول بکشد؛ برخی سرفه‌ها ممکن است از این مدت بیشتر ادامه یابد و هرچقدر هم که آزاردهنده باشد، باید به خودمان فرصت بهبودی بدهیم. تحقیقات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها اصلا افراد صبوری در این زمینه نیستند. آگاهی از زمان تقریبی این مسئله مانع از آن می‌شود که بخواهید کنترل خود را از دست بدهید. البته علائمی هم هست که می‌توانید آنها را در قالب هشدار تلقی کنید. مثلا اگر هنگام سرفه چیزی همراه با آن به داخل دهانتان آمده یا بیرون ریخت باید به پزشک مراجعه کنید. هم چنین حواستان به رنگ خلط و یا رگه‌های خون در سرفه‌تان باشد. اگر سرفه توأم با تنگی نفس یا خس-خس سینه است باید به پزشک مراجعه کنید. برخی از سرفه‌ها هم می‌توانند با مصرف برخی داروها تشدید شوند، مانند داروهایی که برای درمان فشار خون استفاده می‌شود.

پزشکین : این سرفه ها نگران کننده است

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ