انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

eye-bleed

یکی از مشکلات چشمی که امکان بروز آن وجود دارد ، انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن می باشد در این مطلب پس از بررسی علت آن راه های پیشگیری و درمان آن را بیان می کنیم .

رییس دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: ۹۳ درصد علت انسداد عروق شبكیه چشم مربوط به فشار خون و مابقی به بیماری های دیگر از جمله دیابت است.

محمد رضا منصوری روز چهارشنبه درهمایش تازه های فشار خون در بیمارستان امام خمینی (ره) افزود: فشار خون عامل اصلی بروز برخی بیماری ها است و این مساله نشان می دهد فشار خون را باید جدی بگیریم.

وی با بیان اینكه فشارخون یك بیماری خاموش و بدون علامت است اظهار امیدواری كرد: با رشد سطح آگاهی های جامعه، رفتار تغذیه ای و توجه به درمان ها در جامعه اصلاح شود.

منصوری یادآور شد: زندگی ماشینی ، نحوه تغذیه و بی تحركی زمینه شیوع بیماریهایی مانند فشار خون و دیابت را افزایش داده است.

وی در ادامه به دستاوردهای پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی تهران اشاره كرد و گفت: این دانشگاه طی ۱۱سال اخیر توانسته رتبه اول پژوهشی كشور را كسب كند.

منصوری افزود: دانشگاه علوم پزشكی تهران نیز در آسیا رتبه ۶۰را از بین یكصد دانشگاه كسب كرده است.

دكتر منصور گتمیری معاون آموزشی مركز تحقیقات نفرولوژی نیز در این همایش گفت: حداقل ۲۰درصد مبتلایان فشار خون از بیماری خون مطلع نیستند و از مطلعین نیز فقط ۶۰درصد برای درمان اقدام می كنند.

وی تاكید كرد: آموزش فشار خون از سه بعد آموزش به جمعیت عمومی، آموزش به كادر تخصصی و آموزش افراد در معرض خطر ابتلا به فشار خون مورد توجه متخصصان است.

دكتر گتمیری گفت: هیچ گروهی از فشار خون مصون نیست و تنها راه درمان، مصرف دارو نیست بلكه می تواند با كاهش نمك و اصلاح اضافه وزن، خودداری از مصرف الكل و سیگار، مصرف پتاسیم و كلسیم و انجام ورزش های هوازی منظم، فشار خون را كنترل كرد.

پزشکین : انسداد عروق شبکیه چشم از علت تا درمان آن

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)