افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

کدام مواد غذایی ویتامین دی را در زمستان تامین می کند

1674719_845

در زمستان به دلیل کمبود نور خورشید و دریافت کم ویتامین دی طبیعی از این منبع پر ویتامین می خواهیم شما را با منبع ویتامین دی توسط خوراکی ها آشنا کنیم همراه ما باشید با  کدام مواد غذایی ویتامین دی را در زمستان تامین می کند .

در فصول سرد سال که نور خورشید کاهش می یابد، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین دی باید افزایش یابد. ترکیب این مواد غذایی با رژیم روزانه، سطح ویتامین دی مورد نیاز بدن را حفظ می کند.

ویتامین دی سبب جذب کلسیم از روده و بازجذب مجدد آن توسط کلیه ها می شود و در افراد سالم این ویتامین چندین ماه در کبد ذخیره می شود.

روغن ماهی: هر ۱۰۰ میلی لیتر روغن ماهی، ۲۵۰ واحد ویتامین دی دارد.

ماهی: انواع مختلف ماهی سرشار از ویتامین دی هستند. به خصوص ماهی خام تازه مقدار زیادی ویتامین دی دارد.

شکلات تلخ: این نوع شکلات منبع غنی از آهن، کلسیم، ویتامین دی، ث و ب ۱ است و عامل مفیدی برای مرطوب نگه داشتن پوست محسوب می شود.

تخم مرغ: هر دانه تخم‌مرغ حاوی ۱۱ درصد ویتامین دی است. با توجه به این که معمولا بدن همه افراد، بویژه خانم ‌ها، در معرض کمبود ویتامین دی قرار دارد، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین دی مانند تخم‌مرغ ممکن است مانع از ابتلا به این کمبود شود. اگر همراه با خوردن این خوراکی عالی، کمی هم پیاده‌روی کنید، ویتامین دی و کلسیم بهتر جذب شده و هم تخم ‌مرغ خورده‌ شده راحت ‌تر و بهتر هضم می‌ شود.

محصولات غنی شده با سویا: معمولا محصولاتی که با سویا غنی شده اند هم دارای ویتامین دی هستند و هم دارای کلسیم. کافیست روی جعبه این محصولات را مطالعه نمایید تا از وجود ویتامین دی در آنها اطمینان حاصل کنید.

قارچ: علاوه بر این که منبع خوبی برای ویتامین دی محسوب می شود، حاوی ویتامین ب ۵ و مس است. هر ۱۰۰ گرم قارچ ۲۷واحد ویتامین دی دارد.

 

پزشکین :  کدام مواد غذایی ویتامین دی را در زمستان تامین می کند

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *