جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتچرا خانم ها زیاد دچار تعریق می شوند

زنان-یائسه

پژوهشگران پس از بررسی زیادی روی خانم هایی که بیان کرده اند خیلی عرق می کنند انجام داده اند به نتایجی درباره این تعرق زیاد دست یافته اند که در ادامه مطلب به بیان چرا خانم ها زیاد دچار تعریق می شوند ، می پردازیم .

یکی از علل تعریق زیاد در خانم‌ها مربوط به دوران یائسگی است که با گرگرفتگی همراه می‌شود. این حالت کمتر در یک خانم ۶۵ ساله دیده می‌شود بنابراین باید دنبال علل دیگر تعریق خانم مرادی بود. بیماری‌هایی مانند پرکاری تیرویید، بیماری‌های عفونی، ابتلا به دیابت، بیماری‌هایی که باعث ضعف قوای جسمانی می‌شوند و مهم‌تر از همه افزایش وزن از عواملی هستند که باعث افزایش تعریق می‌شوند.

     اگر فرض را بر این بگذاریم که این بیمار همه آزمایش‌ها را انجام داده‌اند و مشکلی هم وجود ندارد، علت اصلی افزایش تعریق را می‌توان در افزایش وزنی دانست که اغلب در افراد سالمند به دلیل کم‌تحرکی ممکن است دیده شود. افرادی که اضافه وزن دارند، هنگام فعالیت انرژی بیشتری صرف می‌کنند و طبیعتا بیشتر هم عرق می‌کنند. اگر افزایش وزن وجود دارد باید هم ورزش کنند و هم به متخصص تغذیه مراجعه کنند. چنین افرادی باید کمتر در هوای گرم از خانه خارج شوند، از مصرف سیگار و الکل خودداری کنند، غذای تند نخورند و حداقل روزانه یکبار استحمام کنند. شستشوی بدن با آب و صابون ملایم باعث باز شدن مجاری عرق و پاک شدن پوست از باکتری می‌شود. توصیه می‌کنم حتما ورزش روزانه را شروع کنید.

پزشکین : چرا خانم ها زیاد دچار تعریق می شوند

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید