جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدرمان کشیدگی تاندون پا و درد ساق پا

5

گاهی بر اثر حرکت های ورزشی و پیاده روی های ناصیحی تاندون پا دچار کشیدگی می شود که در این مطلب نتیجه تحقیقات ارتوپدی درباره درمان کشیدگی تاندون پا و درد ساق پا را در اختیار شما می گذاریم .

فواید ورزش از قبیل سوزاندن کالری, تقویت ساختمان استخوان‌ها,مزایای روانی از جمله بهبود خلق و خو و حفاظت در برابر بیماری آلزایمر و … بر کسی پوشانده نیست.

با وجود تمام این مزایا ورزش می‌تواند صدمات جبران ناپذیر فیزیکی نیز به همراه داشته باشد. این صدمات حتی با وجود مربیان ورزشی قابل پیشگیری نیست. اما می‌تواند در صورت بروز این صدمات درد آنها را به حداقل رساند.

دردهای زانو از جمله شایعترین دردهای ناشی از ورزش‌های استقامتی است و زمانی رخ می‌دهد که عضروف زانو تحریک و ملتهب شده باشد. کاهش میزان ورزش و استفاده از داروهای ضد التهاب برای این دردها مفید است.

درد در ساق پا نیز از شایعترین آسیب‌ها است که منجر به تورم قلم استخوان می‌شود. استراحت، قرار دادن ساق پا در شیب رو به بالا و استفاده از داروهای ضد التهاب برای این دردها توصیه می‌شود.

کشیدگی تاندون شامل تورم و درد شدید در ناحیه پاشنه پا است که می‌تواند ناشی از پوشیدن کفش‌های غیر استاندارد، و کف پای صاف باشد. استراحت و استفاده از کمپرس یخ به همراه داروهای ضد التهاب برای این دردها مفید است.

 

پزشکین : درمان کشیدگی تاندون پا و درد ساق پا

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید