افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

عادت های خطرناک تر از سیگار کشیدن برای سلامت

5 عاملی که تقریبا به اندازه سیگار کشنده اند.

سیگار کشیدن ، یکی از عادتهای ناسالمی است که امروزه کمتر، در ایالات متحده مشاهده می شود. آمارها نشان می دهند که تعداد بزرگسالان آمریکایی سیگاری از ۴۲ درصد در سال ۱۹۶۵ به ۱۵ درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.

با این حال، عوامل خطرناک دیگری وجود دارد که به تدریج جایگزین سیگار شده اند و می توان گفت که تمام آن ها از انزوا و تنهایی مردم سرچشمه می گیرند . همانطور که سیگار کشیدن به تدریج از ایالات متحده ناپدید می شود این عوامل خطرناک هر روز در حال پررنگ تر شدن هستند و تعداد بیشتری از مردم را به خود گرفتار می سازند.

تنهایی

/foreveralone

رشد استفاده از رسانه های اجتماعی و کاهش تماس های مستقیم و ارتباطات چهره به چهره سبب شده که تنهایی  به یک بیماری همه گیر جهانی تبدیل شود که می تواند کشنده نیز باشد.

جولیان هولت لونستاد، استاد روانشناسی دانشگاه بریگهام یانگ، در تحقیق خود که در این باره انجام شده بود دریافت که تنهایی طول عمر افراد را معادل استعمال ۱۵ سیگار در روز کاهش می دهد.

نشستن

siting

تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد نشان می دهد که نشستن تمام وقت خطر ابتلا به سرطان های مختلف را افزایش خواهد داد.

محققان در متاآنالیزهای خود  با استفاده از داده های به دست آمده از ۴ میلیون نفر دریافتند که آنها اغلب تماشای تلویزیون را به هر کار دیگری مانند بیرون رفتن ترجیح می دهند.

هر دو ساعت افزایش زمان نشستن، خطر ابتلا به سرطانهای کولون، رحم و ریه را بدون توجه به این امر که آیا افراد در طی ساعات دیگر روز ورزش می کنند یا خیر افزایش خواهد داد.

کم خوابی و بی خوابی

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده، بی خوابی را یک مشکل بزرگ برای سلامت عمومی در نظر گرفته، زیرا ۵۰ تا ۷۰ میلیون نفر در ایالات متحده با اختلال خواب یا شب زنده داری دست و پنجه  نرم می کنند.

پروفسور والری گوافروف، از سازمان بهداشت جهانی، در سال ۲۰۱۵ خاطرنشان کرد که نداشتن خواب کافی، خطر سکته مغزی و حمله قلبی را به اندازه استعمال سیگار در طی روز افزایش خواهد داد.

او گفت: خواب اندک باید به عنوان عامل خطرناکی در نظر گرفته شود که سبب بروز بیماری های قلبی عروقی ای می شود که تنها به دلیل سیگار کشیدن، فقدان ورزش و رژیم غذایی نامناسب  به وجود می آیند.

برنزه کردن

برنزه کردن در داخل سالن و توسط دستگاه های سولار ممکن است به عنوان یک نسخه کنترل  شده از آفتاب شدید در نظر گرفته شود، اما بهتر است بدانید که هر دو به طور بالقوه خطرناک تر از سیگار کشیدن هستند.

در سال ۲۰۱۴، محققان مطالعه ای را انجام دادند که در طی آن مشخص گردید برنزه شدن در سالن ها بیشتر از سیگار کشیدن باعث بروز سرطان پوست یا سرطان ریه می شد.

محققان در این باره بیان داشتند که: با توجه به تعداد  زیاد موارد سرطان پوستی که به دلیل برنزه کردن با دستگاه رخ داده، این مشکل باید به طور علمی مورد بحث قرار گیرد.

رژیم غذایی نامناسب

شواهد زیادی نشان می دهند که مواد غذایی فراوری شده ی شیرین و دارای چربی های اشباع شده می توانند افراد را به بیماری های بالقوه مرگباری مبتلا کنند که  تنها از طریق استعمال سیگار به وجود می آیند.

در سال ۲۰۱۶، محققان تحقیقاتی را بر روی مرگ و میر ناشی از رژیم غذایی نامناسب انجام دادند که نشان داد میزان مرگ و میربر اثر داشتن رژیم غذایی نامطلوب بیش از میزان مرگ و میر رخ داده به علت مصرف الکل، مواد مخدر، رابطه جنسی کنترل نشده و استفاده از توتون است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *