افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

خواص روغن اسانس فلفل سیاه

مزایا و عوارض احتمالی روغن فلفل سیاه

روغن فلفل سیاه

راههای زیادی برای استفاده از روغن اسانس فلفل سیاه وجود دارد و مصرف آن بسیار فراتر از طعم دهنده غذای شما خواهد بود. در اینجا چند راه آسان برای استفاده از روغن فلفل سیاه در منزل وجود دارد:

 • برای افزایش گردش خون و رسیدن جریان خون به عضلات و اعصاب، ۳ الی ۵ قطره روغن فلفل سیاه را به یک کمپرس گرم اضافه کنید و به شکم یا نواحی مربوطه اعمال کنید.
 • برای تسکین درد یبوست، اسهال و گاز، ۱ الی ۲ قطره روغن فلفل سیاه را با اضافه کردن آن به آب ‌میوه، سوپ یا غذای خوش ‌مزه تان باخود همراه کنید. علاوه بر این، روغن فلفل سیاه می‌ تواند به طور موضعی به شکم اعمال شود.
 • برای از بین بردن آسیب های عضلانی و تاندونیت، روغن فلفل سیاه را به صورت موضعی به ناحیه مورد توجه اعمال کنید.
 • برای کمک به شرایط تنفسی، روغن را مستقیما از بطری استنشاق کنید.
 • برای تسکین مجاری تنفسی متراکم، ۲ الی ۳ قطره روغن فلفل سیاه را به طور روزانه بر روی قفسه سینه تان بمالید.
 • برای کاهش میل به سیگار، یک روغن فلفل سیاه را در فضا پخش کنید و یا در هنگام نیاز آن را به طور مستقیم از بطری استنشاق کنید.
 • برای استفاده از آن به عنوان یک درمان طبیعی برای آرتریت و روماتیسم، ۲ الی ۳ قطره از این روغن مفید را به طور موضعی به ناحیه مربوطه اعمال کنید.
 • برای کمک به سم زدایی بدن، ۱ الی ۲ قطره روغن را به صورت داخلی مصرف کرده و یا ۲ الی ۳ قطره را به طور موضعی به کف پاهایتان بمالید.
 • برای اضافه کردن عطر و طعم بی نظیر فلفل به سوپ، خورش ها، سبزیجات پخته شده، سالاد و۱ الی ۲ قطره اسانس فلفل سیاه را به غذای خود بیافزایید.
همچنین بخوانید: خواص روغن اکالیپتوس

روغن فلفل سیاه: منشا گیاهی و ترکیبات شیمیایی

روغن اسانس فلفل سیاه از طریق استخراج CO2 و یا تقطیر بخار استخراج می ‌شود. این روغن ضروری دارای عطری تند، گرم، فلفلی و مطبوع است وعموما برای کمک به سیستم های گوارشی و عصبی – تحریک گردش خون و ترویج تعادل احساسی استفاده می شود. فلفل سیاه دارای تنوع منحصر به فردی است که در عین انرژی دهندگی، گرم کننده نیز هست. علاوه بر تقویت حواس، می توان از این روغن سودمند برای افزایش وضوح ذهنی استفاده کرد، و این مورد علاقه ورزش ‌کاران و افرادی است که سبک زندگی فعال دارند.

همچنین روغن فلفل سیاه از حیث خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ماژول های محافظ گوارشی دارای اهمیت بالایی است. فلفل سیاه بخاطر دارا بودن piperine به عنوان یک ماده فعال، دارای فیتوشیمی غنی است که شامل روغن های فرار، روغن های ریز و آلکالوئیدها است.

تحقیقات حیوانات نشان داده اند که چگونه piperine به عملکرد شناختی مغز کمک می ‌کند، جذب مواد مغذی را افزایش داده و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌ بخشد. علاوه بر مواردی که ذکر شد تحقیقات حیوانی نشان داده اند که فعالیت آزاد فلفل سیاه و مواد فعال آن ممکن است برای تنظیم پیشرفت تومور مفید باشد و همچنین به عنوان ماده شیمیایی پیشگیری عمومی عمل کند.

طبق مدارک باستان ‌شناسی استفاده از فلفل به حداقل ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد در هند برمی گردد. اشارات به فلفل در متون یونانی و رومی دیده می‌ شود و بیانگر تجارت باستانی بین هند و غرب است.

رومیان افزودن فلفل به غذای خود را دوست داشتند؛ در واقع، در قدیمی ترین کتاب آشپزی شناخته شده موجود، ۸۰ درصد از دستور العمل ها حاوی این ادویه مفید است. همچنین نشانه هایی از تجارت فلفل باستانی از هند به مصر نیز یافت شده است.

اقدامات احتیاطی روغن فلفل سیاه

 • روغن فلفل سیاه ممکن است در دوزهای بالا باعث تحریک شدید شود، بنابراین توصیه می شود با روغن حامل (مثل روغن نارگیل یا جوجوبا) برای استفاده موضعی رقیق شود.
 • خوب است قبل از استفاده از روغن فلفل سیاه ابتدا قسمتی از بدن خود را با آن تست کنید. با اعمال یک قطره به مچ و یا پای خود شروع کنید تا مطمئن شوید که واکنش معکوس نخواهید داشت.
 • همیشه قبل از استفاده از روغن فلفل سیاه با دقت دستورالعمل محصول را بخوانید و همانطور که قبلا گفتیم همیشه به دنبال روغنی با بالاترین کیفیت باشید.
 • اگر در حال حاضر در حال مصرف دارویی خاص هستید و یا وضعیت پزشکی خاصی درگیر هستید، قبل از استفاده از روغن فلفل سیاه با پزشک خود مشورت کنید. اگر باردار هستید هم لازم است قبل از اسستفاده از این روغن ضروری سودمند با پزشکتان صحبت کنید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *