افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

۵ خاصیت درمانی آدامس جویدن

  • آدامس‌جویدن، راه خوبی برای کاهش اضطراب و آرام‌شدن است. محققان می‌گویند این کار، خستگی را کم می‌کند، سطح هورمون استرس را در بدن کاهش می‌دهد و از شما فردی آرام‌تر و صبورتر می‌سازد.

 

شاید جویدن آدامس، با حرکات اغراق‌شده فک و دهان، رفتاری پسندیده نباشد، اما اگر بتوانید حرکات چهره‌تان را در زمان آدامس‌جویدن کنترل کنید، می‌توانید بدنتان را از فواید بسیاری بهره‌مند کنید.

حافظه‌تان مثل ساعت کار می‌کند
اگر این روزها فراموشکار شده‌اید و نمی‌توانید اطلاعات تازه را به ذهن بسپرید، سراغ آدامس‌جویدن بروید. محققان می‌گویند این کار بر ضربان قلب و جریان خونتان تاثیر می‌گذارد و به مغزتان توان بیشتری برای به‌خاطرسپردن و بازیابی اطلاعات می‌دهد. گذشته از این، محققان می‌گویند با جویدن آدامس می‌توانید هوشیاری‌تان را افزایش دهید و بهتر روی کارهای‌تان تمرکز کنید.

آرام می‌شوید
آدامس‌جویدن، راه خوبی برای کاهش اضطراب و آرام‌شدن است. محققان می‌گویند این کار، خستگی را کم می‌کند، سطح هورمون استرس را در بدن کاهش می‌دهد و از شما فردی آرام‌تر و صبورتر می‌سازد.

وزن کم می‌کنید
برای اینکه ترازوی خانه‌‌تان عدد کمتری را نشان دهد، آدامس بدون شکر بجوید. این‌کار پیامی را شبیه به آنچه که در زمان غذاخوردن در بدنتان رد و بدل می‌شود، به معده و مغزتان می‌رساند و نیازتان به خوردن هله‌هوله و میان‌وعده‌های پرکالری را کاهش می‌دهد.

تهوع نمی‌گیرید
اگر هرصبح، حالت تهوع دارید یا به ریفلاکس اسیدی مری دچار هستید، بعد از شستن دست و رویتان، آدامس بجوید.
محققان می‌گویند این کار در عرض ۱۰دقیقه، حالت تهوعتان را از بین می‌برد و مری و معده‌تان را آرام‌تر می‌کند.
گذشته از این، به باور پژوهشگران، آدامس‌دوست‌ها کمتر به سوءهاضمه دچار می‌شوند و هضم و دفع، برای بدنشان دشوار نمی‌شود.

بی‌دندان نمی‌شوید
حتی دندان‌پزشکان هم تایید می‌کنند که جویدن آدامس، البته آدامس‌های بدون شکر، راه خوبی برای سالم نگه‌داشتن دندان‌هاست. از نظر آنها، آدامس‌جویدن آلودگی‌های بین و روی دندان‌ها را کمتر می‌کند و احتمال پوسیدگی مینای دندان را کاهش می‌دهد.

منبع : سلامت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *