جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتهمه چیز درباره پیشگیری از حمله قلبی

Woman with chest pain

 

  • انتخاب غذاهای سالم در سلامت این افراد بسیار مهم است. باید رژیمی را برای خود درنظر بگیرید که بتوانید بهطور روزمره از آن استفاده کنید، مثلا شما باید نمک غذای خود را محدود کنید و از غذاهای کمچرب استفاده کنید.

انتخاب غذاهای سالم در سلامت این افراد بسیار مهم است. باید رژیمی را برای خود درنظر بگیرید که بتوانید بهطور روزمره از آن استفاده کنید، مثلا شما باید نمک غذای خود را محدود کنید و از غذاهای کمچرب استفاده کنید .

اگر شما پیش از این سابقه حمله قلبی داشتهاید، بهتر است یاد بگیرید که چگونه از بروز حملات قلبی در آینده جلوگیری کنید.

برای شروع بهتر است از بعضی موارد درمانی و وضعیت جسمانی خود آگاهی داشته باشید و سوالاتی از تیم و متخصصان مسوول درمان بیماری خود بپرسید.

موارد کلیدی که شما باید بدانید عبارتند از:

▪ ورزش:

بعضی از بیمارانی که حمله قلبی داشتهاند از اینکه یک زندگی فعال داشته باشند، میترسند. این افراد از اینکه در نتیجه فعالیت دچار حمله قلبی مجدد شوند، به شدت واهمه دارند اما واقعیت این است که این افراد با تایید پزشک میتوانند با ورزش به شدت به سلامت خود کمک کنند.

چون ورزش موجب افزایش انرژی، کاهش فشارخون و تقویت عضلات آنها میشود. همچنین استرس افراد را کم کرده و اعتماد به نفس آنها را بالا میبرد. پس از پزشک خود درباره وضعیت جسمانی خود و امکان انجام ورزش سوال کنید.

رژیم غذایی:

انتخاب غذاهای سالم در سلامت این افراد بسیار مهم است. باید رژیمی را برای خود درنظر بگیرید که بتوانید بهطور روزمره از آن استفاده کنید، مثلا شما باید نمک غذای خود را محدود کنید و از غذاهای کمچرب استفاده کنید.

رژیم دارویی:

با راهنمایی یک متخصص قلب میتوانید از داروهای بلوککننده گیرنده بتا استفاده کنید. بنابراین درباره داروهای خود از پزشک سوال کنید و مطمئن شوید داروهای مصرفی شما درست است

. درمان صحیح

با پزشک خود درباره درمان خود صحبت کنید. اگر شما از یک حمله قلبی نجات پیدا کردید باید یکسری از داروها را برای کاهش احتمال حملات بعدی استفاده کنید. در زیر فهرست بعضی از این داروها آمده است.

بلوککنندههای گیرنده بتا:

این داروها موجب کاهش ضربان قلب میشود و پمپاژ قلب هم به وسیله این داروها با نیروی کمتری صورت میگیرد. در نتیجه پمپاژ خون بهوسیله قلب راحتتر صورت میگیرد. همچنین این داروها موجب میشود که قلب منظم بتپد. بعضی از داروها در این گروه موجب کاهش بروز خطرات بعدی در فردی میشوند که قبلا سابقه حمله قلبی داشته است.

آسپرین:

آسپرین موجب جلوگیری از عود حمله سکته، دردها و حملات قلبی میشود.

استاتین ها:

این داروها در افرادی که کلسترول یا چربی خون بالا دارند به کار میروند. اگر میزان چربی خون شما از آنچه مورد نظر پزشک است بالاتر باشد این دارو را بخورید.

سطح کلسترول در یک بیمار قلبی بستگی به وضعیت او دارد و برای همه افراد یک عدد ثابت نیست. شما میتوانید میزان مناسب آن را در خودتان از پزشکتان جویا شوید.

مهارکنندههای آنزیم ACE:

این داروها از پیشرفت ضعف عضلانی قلب میکاهند زیرا کار قلب را کم میکنند. این داروها موجب گشادشدن بعضی از عروق در بدن میشوند و از فشار اعمال شده بر قلب میکاهند.

همچنین از آزادشدن بعضی مواد که موجب کار سخت قلب میشود جلوگیری میکنند البته این دارو، کاربردهای دیگر هم دارد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید