افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

چه زمان قهوه حکم مواد مخدر را دارد

download (9)

دانستنی هایی درباره مصرف قهوه و این که مصرف بیش از اندازه آن می تواند اعتیادآور باشد بخوانید در این مطلب گفته محققان را در مورد این گه چه زمان قهوه حکم مواد مخدر را دارد .

کارشناسان از وقوع نوع جدیدی از اعتیاد به مواد غذایی در جهان امروزی خبر داده‌اند و آن اعتیاد به قهوه است.

گفتنی است، بسیاری از افراد در جهان امروزی به خوردن قهوه روی آورده‌اند و برای رفع خستگی، افزایش انرژی و لاغری از انواع قهوه‌ها استفاده می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، قهوه به دلیل دارا بودن کافئین خاصیت اعتیاد آوری دارد و می‌تواند سبب وابستگی روانی و فیزیکی در افراد شود.

کارشناسان اثر اعتیاد به قهوه را با اثر مواد مخدر بر بدن یکسان دانسته‌اند.

تیمی از پژوهشگران در دانشگاه جان هاپکینزو‌ واشنگتن‌ دی‌سی با تحقیق بر روی داوطلبان دریافته‌اند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه از علائمی چون اضطراب، عصبانیت، ناراحتی معده، پرخاشگری، کاهش زمان خواب، سردرد، خستگی و علائمی شبیه به سرماخوردگی رنج می‌برند.

کارشناسان هشدار می‌دهند افراد مبتلا به اعتیاد به قهوه در روز بیشتر از ۴۰۰ میلی لیتر از این نوشیدنی استفاده می‌کنند در صورتی که میزان استاندارد مصرف قهوه در روز کمتر از ۲۰۰ میلی لیتر است.

کارشناسان در شیوه درمان معتادان به قهوه از روشهای گفتار درمانی، جلسات مشاوره و کاهش دادن حجم مصرف قهوه و جایگزین کردن آن با سایر نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.

مصرف بیش از حد قهوه علاوه‌بر تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند سبب بروز سرطان در افراد شود.

 

پزشکین : چه زمان قهوه حکم مواد مخدر را دارد

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *