جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینچند دانستنی درباره جوش و آکنه

 

  • جوش و آکنه موجب ایجاد احساسات بدی در افراد بخصوص در نوجوانان می گردد. به عنوان مثال، این مسأله باعث حس خود کم بینی و کاهش اعتماد به نفس، افسردگی و بسیاری دیگر از حالات بدی روحی می شود. در اینجا به معرفی بهترین روش های مقابله با جوش و آکنه می پردازیم:

در این مقاله به بیان حقایقی جالب و عجیب در مورد علل ایجاد جوش و آکنه می پردازیم:

۱-  آیا می دانید زمانی که با پیراهن آستین کوتاه می خوابید، با این کار، شرایط ایجاد جوش را افزایش داده اید؟ ممکن است این امر خیلی عجیب و باور نکردنی به نظر برسد اما این حقیقت در پس آستین های کوتاه نهفته است زیرا هنگام خواب، چربی از بازوان شما به راحتی به پوست صورت منتقل می گردد و این عمل، احتمال ابتلا به جوش را افزایش می دهد.

۲- عامل دیگر ایجاد جوش، خوابیدن بر روی بالشی است که هر شب زیر سر خود می گذارید. سعی نمایید همیشه آن را تمیز نگه داشته و روبالشی آن را مرتبا بشویید و یا آن را تعویض نمایید زیرا بالش راهی برای عبور میکروب ها از یک مکان به مکان دیگری می باشد.

۳- استرس، عامل دیگر به وجود آمدن جوش و یا بدتر شدن آن است. زمانی که در انجام کارها به خود استرس وارد می کنید، استرس، فرم پوست صورت شما را تغییر داده و باعث ایجاد آکنه و جوش می گردد.

۴- از جمله عوامل دیگر ایجاد جوش، می توان به مسدود شدن منافذ پوست و تغذیه نامناسب اشاره کرد.

جوش و آکنه موجب ایجاد احساسات بدی در افراد بخصوص در نوجوانان می گردد. به عنوان مثال، این مسأله باعث حس خود کم بینی و کاهش اعتماد به نفس، افسردگی و بسیاری دیگر از حالات بدی روحی می شود. در اینجا به معرفی بهترین روش های مقابله با جوش و آکنه می پردازیم:

۱- روزانه آب زیادی بنوشید.

۲- روزانه حداقل ۲ بار صورت خود را بشویید. سعی کنید از روغن درخت چای و یا روغن آلوئه ورا استفاده نمایید.

۳- از مصرف غذاهایی که حاوی چربی و روغن بیش از حد هستند، بپرهیزید.

۴- از میوه ها و سبزیجات بخصوص پرتقال، لیمو و انگور بیشتر استفاده کنید.

۵- بالش خود را روزانه عوض نمایید و یا روبالشی آن را مرتبا بشویید و همیشه آن را تمیز نگه دارید.

۶- به صورت خود اصلا دست نزنید.

۷- استرس را از خود دور کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)