جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتچند اسموتی سبز رنگ

photo_2016-06-30_21-18-59

اسموتی ها نوشیدنی های خوش طعم و سالمی هستند که همه مادوست داریم در واقع شاید بتوان گفت اسموتی‌های سبز فست فوت‌های آینده (البته از نوع سالم) می‌باشند زیرا هم خوشمزه‌اند و هم سریع و آسان تهیه می‌شوند و سرشار از مواد مغذی می‌باشند.

اگر شما به دنبال دلایل خوردن این نوع اسموتی‌ها هستید پنج دلیل زیر را بخوانید:

 

 

• اسموتی های سبز شامل کلیه مواد مغذی می‌باشند که شما برای سرحال و با انرژی بودن در طول یک روز نیاز دارید.
• این اسموتی ها با داشتن چربی‌های طبیعی و پروتئین به کاهش وزن طبیعی شما کمک می کنند.
• استفاده از سبزیجاتی با برگهای سبز در این اسموتی‌ها باعث می شوند که شما مقادیر زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان دریافت کرده و همچنین سطح ایمنی بدن شما بالاتر برود.
• بر خلاف آب میوه‌ها، اسموتی‌ها سرشار از فیبر هستند.
• تهیه آنها سریع و آسان است.
در خانه اسموتی سبز درست کنیم :

 

یک اسموتی سبز خوب شامل مقادیر زیادی میوه برای اضافه کردن طعم و شیرینی به اسموتی است. به طور معمول یک اسموتی سبز شامل ۶۰% میوه و ۴۰% سبزیجات است.
سیزیجات: شما می توانید از محدوده وسیعی از سبزیجات (بسته به ذائقه، فصل و دسترسی شما به آنها) استفاده کنید. برای مثال برگ اسفناج، کلم پیچ، کلم بروکلی، انواع کاهو، برگ چغندر، باک چوی (کلم برگ چینی)، کرفس، جعفری، گشنیز، نعنا، ریحان، شوید و یا حتی سبزیجات خشک.
مایعات: مایعات جهت رقیق کردن و گاهی افزودن طعم و مزه در این اسموتی ها استفاده می شود مانند آب، شیر، آب نارگیل، شیر نارگیل، شیر بادام، شیر سویا، چای سبز، انواع آب میوه.
میوه: انتخاب میوه بستگی به سلیقه شما و البته فصل دارد. موز، آناناس، انبه، انواع توت‌ها (توت فرنگی، تمشک)، پرتقال، آواکادو، سیب، هلو، گلابی، انگور.
نکته: اگر میخواهید اسموتی خنک داشته باشید از میوه های یخ زده استفاده کنید.
نکته: اسموتی را در دو مرحله مخلوط کنید در مرحله اول مایعات و سبزیجات را مخلوط کرده و در مرحله دوم میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید این روش به شما اسموتی نرم تری می‌دهد. (پیشنهاد می کنیم درباره آبمیوه گیری سبزیجات این مطلب را بخوانید)
نکته: از مقادیر بسیار زیادی طعم و چاشنی در یک اسموتی استفاده نکنید و اجازه بدهید که طعم‌های طبیعی قابل تشخیص باشند.
طرز تهیه چند نوع اسموتی سبز:

 

اسموتی سبز استوایی
برگ اسفناج ۲ پیمانه
آب ۲ پیمانه
آناناس ۱ پیمانه
انبه ۱ پیمانه
موز ۲ عدد

طرز تهیه: ابتدا برگ اسفناج و آب را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کرده تا اسموتی آماده شود.

 

اسموتی سبز خامه ای
برگ کلم پیچ ۲ پیمانه
آب ۲ پیمانه
موز ۳ عدد
نصف آواکادو

طرز تهیه: ابتدا برگ کلم پیچ و آب را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره آنها را میکس کرده تا اسموتی آماده شود.

 

اسموتی سبز آناناسی
برگ اسفناج ۲ پیمانه
آب نارگیل ۲ پیمانه
آناناس ۲ پیمانه
آواکادو یک عدد

طرز تهیه: ابتدا برگ اسفناج و آب نارگیل را در مخلوط کن مخلوط کرده و سپس میوه ها را اضافه کرده و دوباره مخلوط کرده تا اسموتی آماده شود.
و در آخر شما می توانید با اضافه کردن این مواد اسموتی خود را مغذی‌تر کنید:

دانه چیا: این دانه سرشار از اسید چرب طبیعی است که باعث افزایش عملکرد بهتر مغز و همچنین کاهش کلسترول می‌شود. این دانه حاوی فیبر، پروتئین، امینو اسیدها، مواد معدنی، آهن، کلسیم و آنتی اکسیدان است.
روغن نارگیل: اسید چرب روغن نارگیل بلافاصله تبدیل به انرژی شده و متابولیسم بدن را بالا برده و به سوزاندن چربی ها کمک می کند.
پودر کاکائو: شامل آنتی اکسیدان است که سطح سیستم ایمنی را بالا برده و برای درمان سرماخوردگی مفید می‌باشد.
آواکادو: این میوه شامل ۲۰ نوع ویتامین و همچنین شامل مواد معدنی است و به اسموتی شما حالت خامه ای می‌دهد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید