جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتچاق شدن با موسیقی پاپ

index

تنها خوردن غذا و کم تحرکی نیست که شما را چاق میکند.مژده به افرادی که دوست دارند چاق شوند.موسیقی پاپ هم شما را چاق میکند و یا حتی دکور خانه هم میتواند شما را چاق کند

چطور موسیقی  پاپ چاق‌تان می‌کند؟

تنها انتخاب مواد غذایی نامناسب و گرفتن کالری‌های بیشتر نیست که باعث چاقی شما می‌شود. محققان می‌گویند اگر دکور خانه‌تان را نامناسب انتخاب کنید یا اشتباهاتی را برای سرگرم کردن خود در خانه انجام دهید هم هر روز چاق‌تر از قبل می‌شوید. به گفته آنها کسانی که صدای موسیقی که در آشپزخانه گوش می‌دهند را بالا می‌برند بیشتر با خطر چاق شدن روبه‌رو هستند. از طرف دیگر، غذا خوردن در بشقاب سفید، نوشیدن آب و مایعات در لیوان کوتاه، قرار دادن میز جلوی مبلمان‌ هم می‌تواند باعث چاقی شما شود. محققان می‌گویند کسانی که در خانه‌شان موسیقی پاپ و راک گوش می‌‌دهند هم بیشتر با خطر چاق شدن روبه‌رو هستند.

خانم‌های مجرد، خوشحال باشید!

نگران بالا رفتن سن و تنها ماندن هستید؟ محققان می‌گویند اگر خانم هستید و هنوز به خانه بخت نرفته‌اید، دلیل زیادی برای نگرانی‌تان از آینده وجود ندارد. بی‌بی‌سی هلث نوشته ازدواج روی سلامت مردان بیشتر از زنان تاثیر می‌گذارد. بر اساس پژوهش گسترده‌ای که در انگلستان انجام شده است، تاثیر تجرد در میانسالی برای زنان به بدی مردان نیست و از طرف دیگر زنان متاهل در میانسالی از نظر سلامتی وضعیت بدتری نسبت به زنان مجرد ندارند و مثلا احتمال ابتلای آنها به سندرم متابولیک (ترکیب چاقی، فشار خون بالا و دیابت)، مشکلات تنفسی یا قلبی مشابه زنان مجرد است.

درواقع به گفته محققان به نظر می‌رسد نفع تاهل برای مردان بیشتر از زنان است. محققان در حالی این نتیجه را فاش کرده‌اند که پیش از این ثابت شده بود ازدواج اضطراب و افسردگی را کم می‌کند و خطر مرگ زودرس را ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

کودک‌تان دروغ می‌گوید؟ خوشحال باشید!

دروغگو شدن بچه‌ها در ۷-۶ سالگی، بسیاری از والدین را نگران می‌کند اما محققان می‌گویند خانواده‌ها باید از اینکه صاحب فرزندی دروغگو شده‌اند خوشحال هم باشند. بی‌بی‌سی‌نیوز نوشته از نظر محققان کودکانی که بهتر و راحت‌تر دروغ می‌گویند، حافظه بهتری برای به خاطر سپردن اطلاعات دارند و آینده تحصیلی‌شان هم درخشان‌تر از بچه‌هایی که همیشه راست می‌گویند می‌شود. به گفته محققان، کودکانی که راحت‌تر دروغ می‌گویند در امتحان‌های شفاهی  بهتر عمل می‌کنند.

آنها می‌توانند با وجود گفتن دروغ‌های کوچک به خوبی از پس پنهان کردن آن بربیایند و خود را لو ندهند. محققان می‌گویند دلیل این مساله آن است که دروغگویی مستلزم به خاطر سپردن حجمی از اطلاعات شفاهی (برای لو نرفتن) است که در عمل باعث کم‌اهمیت شدن اطلاعات تصویری می‌شود پس به جای نگرانی بی‌مورد تنها به او برای یاد گرفتن راستگویی فرصت بیشتری دهید.  فراموش نکنید این به آن معنا نیست که کودکتان را به دروغگویی تشویق کنید!

نارنجی و قرمز

رنگ‌هایی هستند که نباید دیوار‌های خانه‌تان را با آنها بپوشانید. محققان می‌گویند رنگ‌های گرم مثل نارنجی و قرمز  نه‌تنها شما را مضطرب می‌کنند بلکه باعث هر روز چاق‌تر شدن‌تان هم می‌شوند.

جایگزینی ارزان برای جلسات گران روانکاوی؟

محققان می‌گویند می‌توانید راهی ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر از مراجعه هفتگی به روانشناس را برای تغییر خلق و خوی‌تان امتحان کنید. به نوشته دیلی‌میل، محققان می‌گویند اگر هر روز یک کاسه ماست میل کنید، خیلی زود روی‌تان باز می‌شود و می‌توانید راحت حرف‌های دل‌تان را به گوش دیگران برسانید.

بررسی‌های پژوهشگران نشان می‌دهد خوراکی‌هایی مثل ماست که حاوی باکتری‌های پروبیوتیک هستند یا انواع شکلات، می‌توانند شما را از کم‌رویی نجات دهند. ماست حتی می‌تواند در مواردی که افراد دچار مشکلات ارتباطی شدید هستند و از روبه‌رو شدن با آدم‌های دیگر یا قرار گرفتن در محیط‌های شلوغ می‌ترسند هم به کمک آنها بیاید. محققان می‌گویند ترس از روبه‌رو شدن با غریبه‌ها یا اضطرابی که در زمان استفاده از تلفن همراه سراغ افراد می‌آید، همه با خوردن خوراکی‌های پروبیوتیک مثل ماست می‌تواند کمتر شود. البته به باور محققان اگر خجالتی هستید، خیارشور هم می‌تواند به کمک شما بیاید و با خوردنش می‌توانید به مغزتان فرمان روبه‌رو شدن با دیگران را بدهید و ترس‌های‌تان را کم کنید.

دلیل بدقولی مردها کشف شد

اجازه ندهید غذاهایی که همسرتان از خوردن‌شان لذت می‌برد، آینده اجتماعی و مسیر پیشرفت او را به خطر بیندازد و به خاطر فراموشکاری‌های پیاپی به رابطه شما هم آسیب بزند. محققان می‌گویند مردهایی که زیاد سیب‌زمینی سرخ کرده و غذای آماده می‌خورند، حافظه‌شان ضعیف شده و عملکرد ذهنی‌شان دچار مشکل می‌شود. به نوشته ساینس‌دیلی، محققان بر این باورند که مردانی که در رژیم‌غذایی خود از چربی‌های ترانس بیشتری استفاده می‌کنند، حافظه ضعیف‌تری دارند و در یاد‌آوری موضوعات مثل آنهایی که غذای سالم می‌خورند خوب عمل نمی‌کنند. گذشته از این، چنین خوراکی‌هایی به جسم مردان هم آسیب می‌زند و با افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب، به سلامت قلب آسیب زده و عمر مصرف‌کنندگان‌شان را هم کم می‌کند.

گاهی جدایی به نفع شماست!

سال‌هاست پژوهشگران در مورد تاثیرات منفی طلاق بر سلامت ذهن و جسم آقایان صحبت می‌کنند اما پژوهش تازه‌ای که در انگلیس انجام شده است، نشان می‌دهد مردان مطلقه همیشه سال‌های پیری‌شان را با بیماری‌های مختلف نمی‌گذرانند. به نوشته بی‌بی‌سی، محققان ثابت کرده‌اند طلاق تاثیر منفی درازمدت روی سلامتی ندارد و شاید در سال‌های ابتدایی مرد‌ها را بیمار و ناتوان کند اما تاثیرات آن تا زمان پیری این افراد نمی‌تواند ادامه داشته باشد.

پیش از این بررسی‌های زیادی نشان داده‌ بود که افراد متاهل از نظر سلامتی در وضعیت بهتری نسبت به افراد مجرد هستند. محققان می‌گویند کیفیت رابطه دوران تاهل بیشتر از خود تاهل در این زمینه تاثیرگذار است. محققان انگلیسی می‌گویند کسانی که جدا می‌شوند اما دوباره ازدواج می‌کنند در میانسالی از نظر سلامتی در وضعیتی مشابه افراد متاهل هستند و اگر متاهل‌ها در سال‌های ازدواج‌شان همسری همدل که زندگی سالم‌تر و آرام‌تری را به آنها هدیه می‌کند، نداشته باشند، وضعیت سلامت‌شان بهتر از مجرد‌ها و آدم‌های تنها نمی‌شود.

بخندانید تا اینشتین شود

فقط ژن‌ها نیستند که می‌توانند کوچولوی شما را باهوش کنند و یادگیری‌اش را بهبود بخشند. محققان می‌گویند اگر وقت آموزش دادن مهارت‌ها به بچه‌ها، آنها را بخندانید، سرعت یادگیری‌شان را بیشتر می‌کنید. بررسی‌های آنها نشان می‌دهد کودکان ۱۸ ماهه‌ای که والدین‌شان هنگام سرگرم کردن و آموزش دادن‌ به آنها، از شوخی کمک می‌گیرند و آنها را می‌خندانند، بهتر و سریع‌تر توانایی‌های مورد نظر را کسب می‌کنند و زودتر از بچه‌های دیگر یاد می‌گیرند.

درمان ناباروری با حمام آفتاب

بیشتر از ۲۰ درصد خانم‌های متاهلی که انتظار مادر شدن را می‌کشند، با مشکل ناباروری روبه رو هستند اما بررسی‌های جدید پژوهشگران راهی عجیب و البته آسان  برای برطرف کردن این مشکل اثبات کرده است. دیلی‌میل نوشته است حمام آفتاب گرفتن یکی از راه‌های درمان ناباروری است و شانس باردار شدن را تا سه‌برابر بالا می‌برد. آب و هوایی که خانم‌ها در یک ماه قبل از لقاح – نه‌تنها در روزهای قبلش- در آن قرار دارند، می‌تواند احتمال باردار شدن‌شان را تخمین بزند. محققان دو متهمی که در ادامه از آنها صحبت می‌کنیم را هم به عنوان دلایل شیوع ناباروری معرفی کرده‌اند.

 داشبورد ماشین

پژوهشگران می‌گویند داشبورد خودرو، یکی از وسایلی است که می‌تواند مردها را نابارور کند. مواد شیمیایی که در داشبورد خودروها به کار برده شده است، باعث می‌شود مردهایی که زیاد سراغ این قسمت خودرو می‌روند، با مشکل ناباروری دست و پنجه نرم کنند.

 داروهای کمردرد

کمردردهای مداوم و داروهایی که برای تسکین این دردها مصرف می‌کنید از دیگر دلایل نابارور شدن‌تان هستند. محققان می‌گویند کسانی که برای آرام کردن درد کمرشان سراغ ناپروکسن و دیکلوفناک می‌روند، احتمال ایجاد اختلال در تخمک‌گذاری و نابارور شدن‌شان را بالا می‌برند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ