جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتپیشگیری از انتقال ایدز در رابطه جنسی با این وسیله

پیشگیری از انتقال ایدز در رابطه جنسی با این وسیله

56f25dcced49c

 

پژوهشگران به روشی جدید و کشف وسیله ای جدید برای جلوگیری از انتقال ایدز در رابطه جدید دست یافته اند همراه ما باشید با پیشگیری از انتقال ایدز در رابطه جنسی با این وسیله .

به تازگی روشی جدید برای مقابله با ویروس اچ آی وی ابداع شده است یک حلقه درون واژن قرار میگیرد و می تواند داروی ضداچ آی وی ترشح کند

 استفاده از حلقه واژینال به طرز چشمگیری مانع از انتقال ویروس اچ آی وی به زنان می‌شود.

این حلقه در واژن گذاشته می‌شود و از آن داروی ضدویروسی به بیرون ترشح می‌کند. دانشمندان این حلقه را در ۴ کشور مالاوی، آفریقای جنوبی، اوگاندا و زیمباوه در آفریقای سیاه امتحان کردند و به این نتیجه رسیدند که بین زنان ۲۵ سال به بالا، موثرترین راه جلوگیری از انتقال ویروس اچ آی وی است؛ البته اگر درست و مداوم استفاده شود.

بیش از ۲۵ میلیون نفر در کشورهای آفریقای سیاه به ویروس اچ آی وی یا بیماری ایدز مبتلا هستند و ۹۰ درصد کودکان دنیا که مبتلا به این ویروس هستند، در آفریقای سیاه زندگی می‌کنند.

محققان می گویند، این حلقه واژینال به این دلیل در کنترل ایدز موثرتر است، چون اختیار کامل آن در دست زن‌ها است، برخلاف کاندوم که مرد هم در استفاده از آن نقش دارد.

این حلقه از جنس سیلیکون است، ۵ دلار قیمت دارد،‌ می‌توان یک ماه از آن استفاده کرد، لازم نیست در یخچال نگه داشته شود و تاریخ انقضای آن ۵ سال بعد از تولید است.

 

پزشکین : پیشگیری از انتقال ایدز در رابطه جنسی با این وسیله

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ