جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینهشدار درباره افت قند خون

images

مطالعات زیادی روی قند خون انجام شده است در این مطلب می خواهیم یک هشدار درباره افت قند خون را با توجه به نتیجه تحقیقات بیان کنیم .

قوام نصیری رییس انجمن آنکولوژی  گفت: با توجه به اینکه میتوز در سلول‌های سرطانی بالاست و این تقسیمات و تکثیر بالا در سلول‌های سرطانی باعث نیاز بیشتر این سلول‌ها به قند و اکسیژن و موادمغذی می‌شود.

وی در ادامه افزود: و از این رو تحقیقاتی در دست اجرا است که بتوان مقدار قند خون و اکسیژن مورد نیاز سلول‌های سرطانی را تا حد امکان کاهش داد تا از این طریق از رشد و تکثیر این سلول‌های سرطانی جلوگیری شود.

دکتر نصیری در تشریح جزییات این راهکار درمانی گفت: البته قندخون افراد مبتلا به سرطان از حد ۷۰ نباید پایین‌تر باشد، زیرا در این صورت فرد دچار مشکل می‌شود، مگر در صورتی که با اقدامات جانبی مورد نیازی که از طریق پزشک معالج تجویز می‌شود همراه باشد.

رییس انجمن آنکولوژی ادامه داد: انسداد شریان و قطع عروق خونی که وارد تومورهای سرطانی می‌شوند نیز راهی دیگر برای قطع دسترسی سلول‌های سرطانی به اکسیژن و مواد مورد نیاز برای رشد و تکثیر این سلول‌های سرطانی است.

این پزشک در پایان خاطرنشان کرد: این روش‌های درمانی در حال حاضر بیشتر در حال تحقیق و بررسی است و کمتر بر روی انسان انجام می‌شود.

 

پزشکین : هشدار درباره افت قند خون

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)