افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

استفاده از موبایل در نوجوانان و بروز افسردگی در آن ها

چسبیدن به تلفن هوشمند نوجوانان را غمگین می‌کند

بررسی‌های نشان می‌دهد استفاده بیش از حد از تلفن‌های هوشمند و دیگر وسایل دیجیتال نوجوانان راغمگین می‌کند.

به گزارش پزشکین به نقل از ایسنا؛ در این بررسی آمده است نوجوانانی که زمان زیادی را صرف کار با  گوشیهای هوشمند می‌کنند نسبت به دیگر همسالان خود غمگین‌تر هستند.

دراین مطالعه وجود رابطه علت معلولی تایید نشده و به همین دلیل مشخص نیست که آیا استفاده طولانی‌مدت از گوش‌های هوشمند نوجوانان را غمگین ‌می‌کند یا نوجوانان غمگین به استفاده از این وسایل تمایل بیشتری دارند.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: نوجوانان نباید بیش از دو ساعت در روز با وسایل دیجیتال کار کنند و تلاش کنند زمانی را که صرف ملاقات های حضوری با دوستانشان می‌کنند و به ورزش کردن اختصاص می ‌دهند افزایش دهند. زیرا این دو کار با افزایش حس شادی مرتبط است.

متخصصان با بیان اینکه لازم است این مطالعه مجدد تکرار شود اظهار داشتند با این وجود این واقعیت نگران کننده است که در سال‌های اخیر نوجوانان کمتر به لحاظ روان شناختی سازگار هستند.

به گزارش هلث دی نیوز، در این مطالعه که روی بیش از یک میلیون نوجوان آمریکایی انجام گرفته است مشخص شد به طور میانگین نوجوانانی که مدت زمان زیادی را صرف کار با گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل الکترونیکی می‌کنند غمگین‌تر هستند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *