جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمفصل لگن و آشنایی با دردها و مشکلات این مفصل

مفصل لگن و آشنایی با دردها و مشکلات این مفصل

2673_orig

 

دانستنی های پزشکی در مورد برخی مشکلات لگن ، بخوانید در این جا مشکل مفصل لگن و آشنایی با دردها و مشکلات این مفصل با توضیحات کامل درباره درمان های این مفصل .

به گزارش محققان، عکس‌های اشعه ایکس در بسیاری از بیماران التهاب مفصل لگن را تشخیص نمی‌دهند و این باعث تأخیر در تشخیص و درمان می‌شود.

محققان به بررسی اطلاعات نزدیک به ۴۵۰۰ فرد امریکایی که در دو مطالعه راجع به آرتریت شرکت کرده بودند پرداختند. در یکی از مطالعات، تنها ۱۶ درصد بیماران مبتلا به درد لگن در عکس اشعه ایکس شاهدی از استئوآرتریت لگن داشتند و تنها ۲۱ درصد از آنها که در عکس شواهد آرتریت داشتند، از درد لگن رنج می‌بردند.

بنابر یافته‌ها که اخیراً در ژورنال BMJ گزارش شد، در مطالعه دیگر، این مقادیر به ترتیب ۹ و ۲۴ درصد بود.

مؤلف مطالعه، دکتر چان کیم که در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون استاد پزشکی است، گفت: «اکثریت اشخاص مسنی که ظن زیادی بر ابتلایشان به استئوآرتریت بالینی لگن وجود داشت، در تصویربرداری استئوآرتریت لگن نداشتند. این نشان می‌داد که اگر پزشکان برای تعیین علت درد به رادیوگرافی وابسته باشند، استئوآریت افراد مسن زیادی از چشم پوشیده می‌ماند.»

به گفته محققان، تشخیص ندادن یا دیر تشخیص دادن آرتریت لگن ممکن است عواقب جدی داشته باشد. حدود ۱۰ درصد از بیماران مبتلا به آرتریت لگن به اندازه کافی ورزش نمی‌کنند و در معرض خطر بیماری قلبی و ریوی، چاقی، دیابت و سقوط هستند.

کیم در یک نشست خبری دانشگاهی گفت: «با توجه به این یافته‌ها، بیمارانی که شک به استئوآرتریت هیپ در آنها بالا است را بدون توجه به تأیید رادیوگرافی باید درمان کرد.»

 

پزشکین : مفصل لگن و آشنایی با دردها و مشکلات این مفصل

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید