جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینلباس ورزشی و دانستنی هایی درباره آن

L137189339642

 

اطلاعاتی درباره این که یک ورزشکار چه نوع لباس ورزشی را باید انتخاب کند و چگونه از آن نگهداری کند همراه ما باشید با لباس ورزشی و دانستنی هایی درباره آن در ادامه مطلب .

۱٫ بعد از ورزش سعی کنید لباس های ورزشی را بشویید و در زیر نور آفتاب خشک کنید. در صورتی که به این موضوع توجه نمایید و لباس های ورزشی و آغشته به عرق بدن شما در جای نمناک و کم نور باقی بماند محیط مناسبی برای رشد قارچ در آن ها ایجاد می شود و با استفاده مجدد از آن ها قارچ تولید شده به بدن شما سرایت می کند.
۲٫ توجه داشته باشید که لای انگشتان پا محل مناسبی برای رشد و توسعه این نوع قارچ هاست و برای جلوگیری از توسعه سریع آن ها حتما بعد از ورزش جوراب های خود را با آب گرم و صابون بشویید و در صورت امکان بعد از هر جلسه تمرین و ورزش جوراب های شسته شده را در آفتاب خشک کنید.
۳٫ هرگز با لباس های معمولی خود در تمرینات و فعالیت های ورزشی شرکت نکنید.
۴٫ از لباس های پلاستیکی به منظور تعریق بیشتر استفاده نکنید. پوشیدن این گونه لباس ها بهداشتی نیست و از تبخیر پوست و در نتیجه خنک شدن بدن جلوگیری می کند و خستگی زودرس و غیر بهداشتی پیش می آورد.
۵٫ حین تمرین همواره یک حوله همراه خود داشته باشید تا عرق خود را خشک کنید. حتما بعد از فعالیت های ورزشی استحمام کنید و هنگام استحمام از دمپایی استفاده کنید و حوله شخصی خود را به دیگران ندهید.

 

پزشکین : لباس ورزشی و دانستنی هایی درباره آن

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)