افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

فواید مصرف قرص آسپرین

L135727924972

علم پزشکی ثابت کرده که آسپرین از برخی بیماری های قلبی جلوگیری می کند در این مطلب فواید مصرف قرص آسپرین و یکی از شیوه های پیشگیری از بروز بیماری های قلبی را بیان می کنیم .

اگر آسپیرین را با دوز کم به صورت مرتب مصرف کنید م یتوانید از ریسک ابتلا به بیماری قلبی در امان باشید و ۱۰ سال بیشتر عمر کنید مصرف این دارو  به افراد مسن نسبت به دیگران بیشتر توصیه می شود
طبق ادعای محققان مردان با سن ۴۵ تا ۷۹ و زنان با سن ۵۵ تا ۷۹ می توانند با مصرف آسپرین با دوز پایین تا حدودی مانع از بروز بیماری های قلبی در خود شوند ولی تاثیر این دارو در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی قابل توجه نیست.

همچنین برای اولین بار محققین تایید کرده اند که آسپرین می تواند در کاهش احتمال سرطان روده بزرگ هم موثر واقع شود. توصیه به مصرف آسپرین با دوز کم فقط برای آن دسته از مردمی است که ریسک ابتلا به بیماری های قلبی در آنها بالا است.

محققان می گویند آن دسته از مردم که در دهه پنجم عمر خود هستند و احتمال بروز بیماری قلبی در ۱۰ سال آینده در آنها بیش از ۱۰ درصد است بیشترین استفاده را از مصرف روزانه ۸۱ میلیگرم آسپرین می برند. با این حال همه افراد باید قبل از شروع استفاده از آسپرین با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.

انجمن لب امریکا در سال ۲۰۱۳ نوعی محاسبه گر را معرفی کردند که می تواند ریسک ابتلا به بیماری قلبی را در هر فردی تا ۱۰ سال آینده ارزیابی کند. این محاسبه گر را می توانید در صفحه با آدرس http://cvdrisk.nhlbi.nih.gov/ پیدا کنید

پزشکین : فواید مصرف قرص آسپرین

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *