افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

فرزند زیاد باعث عمر طولانی می شود

images

دانستنی هایی پزشکی در مورد افزایش فرزندان و ارتباط آن با افزایش عمر ماداران و این که فرزد آوری علاوه بر عمر جسم را نیز سالم نگه می دارد ، نتایج پژوهش هایی که در این مورد انجام شده را در اختیارتان می گذاریم .

محققان انگلیسی با بررسی وضعیت افزون بر ۳۰۰ هزار زن، تایید کردند که مادر شدن موجب ترشح هورمون های مقوی قلب، پیشگیری از سرطان و افزایش طول عمر زنان می شود.
براساس مطالعه این محققان، احتمال مرگ زودهنگام زنانی که مادر می شوند، ۲۰ درصد کمتر از همجنسان بدون فرزند آنها است.
این تحقیق که در آن داده های افزون بر ۳۰۰ هزار زن از ۱۰ کشور اروپایی از جمله انگلیس بررسی شد، شیردهی مادران را هم در افزایش عمر آنها موثر دانسته است.
گمان می رود که تغییرات هورمونی مرتبط با بچه دار شدن، سلامت قلب را تقویت می کند و خطر ابتلا به انواع سرطان را کاهش می دهد.
در طول ۱۳ سال اجرای تحقیق یاد شده، ۱۴ هزار و ۳۸۳ تن از زنان مورد مطالعه جان سپردند. تقریبا شش هزار تن از این زنان بر اثر سرطان و دو هزار و ۴۰۰ نفر به خاطر بیماری قلبی جان خود را از دست دادند.
در این میان، دانشمندان متوجه شدند احتمال مرگ زنانی که فرزند داشتند، یک پنجم کمتر از دیگران بود و علاوه بر این، زنانی که نخستین فرزند خود را در سال های ۲۰ سالگی به دنیا آورده بودند، از سلامت بهتری برخوردار بودند.
این تحقیق که نتیجه آن در مجله BMC Medicine منتشر شد، همچنین نشان می دهد که زنان دارای دو و یا سه فرزند با احتمال کمتری در زمینه مرگ ناشی از سرطان مواجه بودند و شیردهی نیز به میزان هشت درصد از احتمال مرگ مادران جلوگیری کرده بود.
تحقیقات قبلی ارتباط شیردهی با افزایش عمر و نیز کاهش خطر سرطان سینه را ثابت کرده و نشان داده است که یک سال شیردهی زنان در طول عمرشان به میزان پنج درصد از احتمال ابتلای انان به سرطان سینه می کاهد.
این امر می تواند ناشی از کاهش سطح استروژن، هرمونی که موجب سرطان سینه می شود، به واسطه شیردهی باشد . شیردهی همچنین می تواند موجب تغییر سلول ها در سینه و مقاوم تر شدن آنها در برابر تغییرات منجر به سرطان شود.
براساس این گزارش، فرزند اوری برای زنان تغییرات هورمونی محافظتی در پی دارد ، برای سلامت مردان خوب است و نشاط را نیز به زندگی زوجین تزریق می کند.
پزشکین : فرزند زیاد باعث عمر طولانی می شود

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *