افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

عوارض و مشکلات ماریجوانای سنتتیک

 

 

  • ماریجوانای سنتتیک، که گاهاً به آن علف قلابی هم می‌گویند، شامل مواد بسیاری است که تحت صدها نام تجاری به فروش می‌رسند. Spice و K2 در گذشته از شایع‌ترین نام‌ها بوده‌اند. برخی از مواد شیمیایی به کار رفته در علف قلابی، مشابه ماریجوانا است.

معمولاً به ماریجوانا به چشم ماده‌ی بی‌خطری نگاه می‌شود که باعث نشئگی خفیف می‌شود اما تحقیق جدیدی از جانب دولت ایالات متحده نشان می‌دهد موادی که با نام ماریجوانای سنتتیک عرضه می‌شوند، بسیار متفاوت هستند.

و به نقل از MedLinePlus، بنا بر اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده‌ی امریکا، نوجوانانی که ماریجوانای صنعتی مصرف می‌کنند بیشتر از دیگران به رفتار خشن، رابطه‌ی جنسی پرخطر و سوء مصرف دیگر مواد دست می‌زنند.
ماریجوانای سنتتیک، که گاهاً به آن علف قلابی هم می‌گویند، شامل مواد بسیاری است که تحت صدها نام تجاری به فروش می‌رسند. Spice و K2 در گذشته از شایع‌ترین نام‌ها بوده‌اند. برخی از مواد شیمیایی به کار رفته در علف قلابی، مشابه ماریجوانا است.
بنا بر اعلام مؤسسه‌ی ملی سوء مصرف مواد ایالات متحده (NIDA)، این مواد با عنوان طبیعی و ایمن به فروش می‌رسند. اما آنها اثرات غیر قابل پیش‌بینی و گاهی اوقات کشنده‌ای دارند.
NIDA هشدار می‌دهد: «این مواد به خاطر ارزان و فراوان بودن در بین نوجوانان محبوبیت یافته‌اند.»
هیتر کلیتون، گفت: «این یافته‌ها نشان می‌دهند که دانش‌آموزانی که می‌گویند از ماریجوانای صنعتی استفاده می‌کنند در خط نگران‌کننده‌ای افتاده‌اند.»
تحقیق جدیدی در روز ۱۳ مارس به صورت آنلاین در ژورنال Pediatrics منتشر شد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *