جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعوارض آلودگی هوا برای کودک

air-pollution

آلودگی هوا که از با بوجود آمدن کارخانه های زیاد و بارندگی کم این روز ها دامنگیر شهرهای بزرگ و پرجمعیت شده بر روی دو نوع قشر در جامعه اثرات جبران ناپذیری دارد یکی کودکان و دیگر سالمندان ، در این جا شما والدین گرامی را با عوارض آلودگی هوا برای کودک آشنا می کنیم .

 یافته های یک تحقیق گسترده نشان می دهد سطح بالای آلودگی هوا به ریه های کودکان آسیب می رساند.نتایج تحقیقات نشان می دهد کودکان هشت و نه ساله ای که در شهرهایی با سطوح بالای مواد آلاینده خودروها زندگی می کنند، ظرفیت ریه های آنها ده درصد از حد نرمال کمتر است.

در مدت شش سال، محققان عملکرد ریه های دو هزار و چهارصد کودک در بیست و پنج مدرسه در شرق لندن را بررسی کردند و ارتباط مستقیمی میان آلودگی هوا و کاهش رشد ریه های کودکان یافتند.

چنین کودکانی در معرض شدید ابتلا به بیماری هایی مثل آسم، برونشیت و کاهش دائمی ظرفیت ریه قرار داشتند.

در این آزمایش ها میزان هوایی که هر کودک می توانست تنفس کند و نیز میزان التهاب شش هایشان بررسی شد. همچنین در آزمایش ادرار این کودکان میزان فلزهای سنگین تولید شده خودروها نیز بررسی شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، نتایج این بررسی نشان داد در کل کودکانی که در مناطقی با سطح آلودگی بالا به ویژه دی اکسید کربن بالا زندگی می کردند، تا بیش از ده درصد ظرفیت ریه هایشان در مقایسه با دیگر کودکان کمتر بود.

دیگر مطالعات مشابه که در گذشته انجام شده بودند نیز حاکی از این بودند که آلاینده های دیزلی عامل ایجاد التهاب ریوی هستند و آزمایش ها بر روی کربن سیاه تولید شده از دیزل ها در نهایت عامل بروز سرطان ریه در کودکان می شوند.

 

پزشکین : عوارض آلودگی هوا برای کودک

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید