افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

عفونت معده در کودکان و جلوگیری از مصرف شیر در این کودکان

عفونت معده در کودکان و جلوگیری از مصرف شیر در این کودکان

5-ناراحتی-عمده-نوزادان-1

گاهی به علت تغییر غذای کودک یکی از مشکلاتی که برای کودک بروز می کند عفونت معده است در این پست درباره عفونت معده در کودکان و جلوگیری از مصرف شیر در این کودکان گفته های متخصصان را بیان می کنیم .

بروز عفونت‌ معده در کودکان بسیار شایع است. زیاد از این مسئله تعجب نکنید، چرا که شاید مجبور شوید هر دو یا سه ماه یک بار برای درمان آنفولانزای معده، کودک یک یا دو ساله‌تان را پیش دکتر ببرید. بسیاری از متخصصان معتقدند یک کودک تا وقتی که بزرگ شود ممکن است حتی سه بار هم در یک سال دچار آنفولانزای معده شود. این بیماری به خاطر عفونت ویروسی رخ می‌دهد که مسیر خود را در داخل معده‌ی کوچک او می‌یابند، و این به خاطر آن است که او هر شیئی را که می‌بیند به دهان می‌برد. در شرایطی که باید شدیدا مراقب بهداشت فرزند خود باشید تا از بروز چنین عفونت‌هایی پیشگیری کنید، یکی از کارهایی که هرگز نباید زمان عفونت معده کودکتان انجام دهید این است که به او شیر گاو بدهید.
یکی از متخصصان در این باره می‌گوید: عفونت‌های معده باعث التهاب و عدم تحمل موقت لاکتوز در کودکان می‌شود. از طرفی به تورم، دردهای شکمی، اسهال و استفراغ هم می‌انجامد. وقتی فرزندتان دچار عدم تحمل لاکتوز می‌شود، نوشیدن شیر یا هر نوع محصول لبنی دیگری مانند پنیر می‌تواند در روند هاضمه‌ی او اختلال ایجاد کند. یکی از آخرین مواردی که به خاطر عفونت معده باعث عذاب کودک می‌‌شود، سوء هاضمه خواهد بود. در این مواقع بهتر است پیش از آنکه بخواهید به او شیر یا سایر محصولات لبنی بدهید، بگذارید معده‌ی کوچک او کمی استراحت کند تا بتواند بهبود پیدا کند.
برای برخی از کودکان این عفونت دو تا سه روز طول می‌کشد در شرایطی که ممکن است در مواردی تا هفت روز هم ادامه داشته باشد. برای اطمینان، بهتر است حداقل به مدت دو هفته به او شیر ندهید تا بگذارید معده‌اش بهتر شده و بهبود یابد.

پزشکین : عفونت معده در کودکان و جلوگیری از مصرف شیر در این کودکان

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *