جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه بوقلمون و خوراک سبزیجات

fo29

بوقلمون برای بدن انسان بسیار مفید است.امروز تصمیم داریم یک خوراک خوشمزه با بوقلمون را به شما عززیزان اموزش دهیم.این غذا با سبزیجات سرو میشود و بسیار خوش طعم است.برای آموزش این غذا ادامه مطلب را مطالعه کنید

کلم پیچ و بوقلمون روش عالی پخت این غذا را خوشمزه تر و مغذی تر می‌کند. گوشت بوقلمون نسبت به گوشت گاو چرخ کرده که معمولا در این غذا به کار می‌رود از چربی کمتری برخوردار است و کلم پیچ ارزش غذایی آن را بسیار بالاتر می‌برد، مشروط به این که منبع غنی از ویتامین‌های کا و آ و ث و منگنز در آن وجود داشته باشد، که این ویتامین‌ها تنها بخشی از مواد مغذی یافت شده در کلم پیچ می‌باشند.زمان پخت ۳۰ دقیقه

 

 

مواد لازم :

 

 

پیاز متوسط ساتوری خرد شده ۱ عدد
سیر متوسط خرد شده ۳ عدد
گوشت بوقلمون چرخ کرده یک پیمانه
فلفل سبز تو خالی شده چهار مثقال
گوجه فرنگی پوست کنده ۱۵ مثقال
لوبیای چشم بلبلی ۱۵ مثقال
پونه تازه کوهی خرد شده ۲ قاشق سوپ خوری
سیلانترو تازه خرد شده ۳ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

روش تهیه:

 

 

۱.ابتدا لوبیای چشم بلبلی را با آب شسته شده و آب آن را بگرید و بعد سیرها و پیاز را خرد کرده و بگذارید به مدت حداقل ۵ دقیقه بماند تا خواص آن به حد عالی خود برسند.
۲.یک قاشق سوپ خوری از آب مرغ را در یک ظرف متوسط گرم کنید. پیاز را داخل آن ریخته به مدت ۵ دقیقه مرتب هم بزنید. سپس سیر و گوشت بوقلمون چرخ کرده را همراه با کمی‌نمک و فلفل اضافه کنید، همین طور ادامه دهید و ۵ دقیقه دیگر گوشت بوقلمون را داخل ظرفتان از هم دیگر جدا کنید.
۳.گوجه فرنگی، فلفل، آب گوشت بوقلمون را مخلوط کرده به آن اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد، همراه با کلم پیچ خرد شده آن را هم بزنید، حرارت شعله را تا حد متوسط کم کنید و بگذارید تا ریز ریز به مدت ۱۰ دقیقه دیگر بجوشد.

 

 

۴.لوبیا را اضافه کرده، بگذارید تا ۲ دقیقه دیگر آرام بجوشد، سپس سبزیجات دیگر، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید.

بیتوته

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ