جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتشیوه مراقبت از زنانی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند

شیوه مراقبت از زنانی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند

201532219212155a

 

دانستنی های علمی درباره افسردگی پس از زایمان در زنان بخوانید جزئیات کامل در مورد شیوه مراقبت از زنانی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند .

شیوه مراقبت از زنانی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند : برخی به این باور هستند که با درمان و عبور از افسردگی پس از زایمان زن ها به زندگی عادی خود باز می گردند. این در حالی است که تحقیقات اخیر روان شناسان نشان از دارد که تجربه کردن این نوع از افسردگی تا مدت ها همراه آنها خواهند ماند و بر تصمیم آنها برای بارداری های مجدد اثری غیر قابل انکار می گذارد.

بر این اساس، آن دسته از زنانی که افسردگی پس از زایمان را تجربه کرده اند به سختی حاضر به تحمل دوباره این دوران می شوند، زنانی که اغلب بیش از دو بچه ندارند. در واقع، افسردگی پس از زایمان به شکل عجیبی تمایل زنان برای بارداری های مجدد را کاهش می دهد، به ویژه اگر این پدیده پس از اولین بارداری به سراغشان بیاید. به گفته متخصصان: شاید این گروه حاضر باشند یک بار دیگر ۹ ماه بارداری را تجربه کنند ولی احتمال رسیدن این عدد به سه به ندرت اتفاق می افتد.

هر چند نمی توان از وجود یک رابطه علت و معلولی میان این دو پدیده سخن گفت؛ اما افسردگی پس از زایمان به شکل غیر قابل انکاری احتمال بارداری را مجدد را کاهش می دهد. عاملی که می تواند جزء یکی از عوامل تأثیرگذار بر افزایش خانوارهای تک فرزندی باشد.

 

پزشکین : شیوه مراقبت از زنانی که دچار افسردگی پس از زایمان می شوند

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید