جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراه کاهش درد در هنگام درد دندان کودکان

کودک وقتی درد دندان می شود صبر ندارد بخوانید در این جا راه کاهش درد در هنگام درد دندان کودکان با جزئیات کامل در ادامه مطلب .

دندان در آوردن یکی از مراحل  سختی است که کودکان دیر یا زود با آن مواجه هستند و اغلب دچار افت وزنی می شوند و گریه های طولانی آنها والدین را کلافه می کند و همه ما از این که کودکمان  درد بکشد، ناراحت می شویم. شاید راه حل های ساده ای که ذکر شده تحمل این درد را برای کودکان و والدین آسانتر کند.

۱) یک کودک ۶ ماهه اشتیاق زیادی دارد که خودش غذا بخورد. پس با یک بستنی یخی کوچک این اجازه را به او بدهید. دریک قالب یخ آب میوه دلخواه کودک را بریزید و چوب تمیزی در آن قرار دهید و بگذارید که کاملاً یخ بزند. با خوردن این  بستنی، برای مدتی لثه های کودک سِر شده و احساس خارش نمی کند.

۲) بعد از اینکه نوک دو دندان پایین پیدا شد، کودک می تواند یک هویج یا یک تکه سیب خنک را گاز بزند. این کار درد او را کاهش می دهد و در عین حال کمی هم میوه یا سبزیجات خورده است. ولی کاملاً مراقب باشید چیزی بدست کودک ندهید که به گلویش بپرد.

۳) می توانید با مشورت پزشک ژل هایی را تهیه کنید که برای مدتی درد لثه کودک را کاهش می دهد.

۴) دندانی های ( لیسک های ) مناسبی را تهیه کنید ودر اختیارش بگذارید که کودک با گاز زدن آنها احساس درد کمتری بکند. نوعی از آنها که محتوی آب است را در فریزر قرار دهید و پس از انجماد آب درون آن، به کودک بدهید.

لازم است بدانید در هنگام درد دندان کودک بهترین راه محبت و نشان دادن علاقه به او می باشد .

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ