افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

راه حل های ساده برای جلوگیری از بوی بد دهان

s

دو بار در روز مسواک و نخ دندان:

دهان شما عامل پرورش میلیون ها باکتری در یک روز است. این باکتری ها وقتی شما چیزی را می جوید شروع به تولید می کند. تنها راه برای جلوگیری از آن این است که دهان خود را تمیز نگه دارید. شستن دهان خود بعد از هر وعده غذا یک راه حل نمی باشد، فقط به مانند اجرای یک قاون است. مسواک زدن دندان ها با بهترین خمیر دندان موجود در بازار به شما برای تمیز کردن لثه ها و مکان های بین دندان های کمک خواهد کرد. این کار را دو بار در روز حداقل انجام دهید.

مراجعه به دندانپزشک:

هر چقدر هم که مشغول زندگی خود هستید شما می توانید به دندانپزشک مراجعه کنید. مراجعه به دندانپزشک هر شش ماه یک بار لازم است. کمک حرفه ای برای بهداشت لثه ها و دندان های شما خواهد کرد.

خوردن سبزی جعفری:

جعفری کاملا برجسته شده است از لحاظ خواص دارویی در برابر بوی بد دهان است. حاوی کلروفیل است، که یک عامل زایش است. این سبزی همچنین دارای روغن های خاصی است که به یک ضد باکتری می باشد.

درمان طبیعی:

6136eb7c-12e0-48e0-bf5e-e53ceac68365_basil

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است. از این رو، با شروع صبح با بخار و نوشیدن یک فنجان چای سبز روز خود را آغاز کنید. ماست نیز در مقابل بوی بد دهان بسیار موثر است. و همچنین شما باید مقدار زیادی سیب، پرتقال، خربزه و بادام میل کنید.

بدانید چه غذاهایی باعث بوی بد دهان می شوند:

این چیزی است که شما احتمالا نادیده گرفته اید تا بحال. بسیاری از مواد غذایی مانند گوشت، ذراتی از آن بین دندان ها گیر کرده و می تواند باکتری را تولید کنند. جدای از آن، هر گونه مواد غذایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات هم از این دسته می باشد.

ترک سیگار:

سیگار مجموعه ای آزاد از مواد شیمیایی در دهان است. آنها همچنین بصورت پلاک رشد کرده و ایجاد می شود. سیگار کشیدن باعث خشکی در دهان خود واین عاملی است که باکتری های متعددی را پرورش می دهد. بنابراین، ترک سیگار، یکی از بهترین راه برای خلاص شدن از مشکلات بوی بد دهان می باشد.

نوشیدن آب:

آب کمک می کند تا دهان خود را مرطوب نگه دارید، در نتیجه اجازه نمی دهد باکتری ها مقاوم و پایدار شوند. شستشوی دهان خود را اغلب در یک روز و با نوشیدن مقدار زیادی آب انجام دهید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *