جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراه تسکین درد دندان در آوردن کودکان

ba1911

کودکانی که تازه می خواهند دندا در بیاورند خیلی درد زیادی را تحمل می کنند والدین گرامی در این پست راه تسکین درد دندان در آوردن کودکان را بیان می کنیم با ما باشید .

دندان در آوردن یکی از مراحل  سختی است که کودکان دیر یا زود با آن مواجه هستند و اغلب دچار افت وزنی می شوند و گریه های طولانی آنها والدین را کلافه می کند و همه ما از این که کودکمان  درد بکشد، ناراحت می شویم. شاید راه حل های ساده ای که ذکر شده تحمل این درد را برای کودکان و والدین آسانتر کند.

۱) یک کودک ۶ ماهه اشتیاق زیادی دارد که خودش غذا بخورد. پس با یک بستنی یخی کوچک این اجازه را به او بدهید. دریک قالب یخ آب میوه دلخواه کودک را بریزید و چوب تمیزی در آن قرار دهید و بگذارید که کاملاً یخ بزند. با خوردن این  بستنی، برای مدتی لثه های کودک سِر شده و احساس خارش نمی کند.

۲) بعد از اینکه نوک دو دندان پایین پیدا شد، کودک می تواند یک هویج یا یک تکه سیب خنک را گاز بزند. این کار درد او را کاهش می دهد و در عین حال کمی هم میوه یا سبزیجات خورده است. ولی کاملاً مراقب باشید چیزی بدست کودک ندهید که به گلویش بپرد.

۳) می توانید با مشورت پزشک ژل هایی را تهیه کنید که برای مدتی درد لثه کودک را کاهش می دهد.

۴) دندانی های ( لیسک های ) مناسبی را تهیه کنید ودر اختیارش بگذارید که کودک با گاز زدن آنها احساس درد کمتری بکند. نوعی از آنها که محتوی آب است را در فریزر قرار دهید و پس از انجماد آب درون آن، به کودک بدهید.

بهترین چیزی که به کودک خود اهدا می کنید تا این دوره را راحت طی کند، عشق و علاقه و تحمل شماست.

امیدوارم با این راهکارها کودک با درد کمتر دندان در آورد .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ