جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراز های سر آشپزهای حرفه ای

IMG14530362

دوست دارید راز های سر آشپزهای حرفه ای را بدانید؟ ما امروز چندین راز خوشمزه تر شدن غذاهای آنها را به شما خواهیم گفت.با ما همراه باشید و این رازها را بخوانید.

چرا غذای شما شبیه غذای رستوران‌ها نمی‌شود؟ بارها این سوال را از خودتان پرسیده‌اید. غذا در رستوران طعم و مزه دیگری دارد و به‌نظر می‌رسد سرآشپزها از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند و آشپزی را تخصصی‌تر انجام می‌دهند. بیشتر این تکنیک‌ها اصلا مشکل نیستند. ما چند راز سرآشپزهای حرفه‌ای را برای شما فاش می‌کنیم. با این تکنیک‌ها بدون این‌که در وقت غذا پختن شما تغییری ایجاد شود، سطح غذای شما یک درجه بالا خواهد رفت. امتحان کنید.


   در دستورالعمل‌های قبلی تجدید نظر کنید:

ابتکار داشته باشید. لازم نیست همه غذاها را با همان دستورالعمل‌های کهنه و از مد افتاده قدیمی درست کنید. با سلیقه و ابتکار خودتان می‌توانید مواد اولیه قدیمی را با چیزهای جدید که تازه به بازار آمده جایگزین کنید و غذاهای متفاوتی بپزید. مثلا می‌توانید پنیر پارمزان را به ماکارونی اضافه کنید، برای پخت املت از روغن زیتون استفاده کنید یا در یک خوراک ماهی را جایگزین گوشت کنید.


   از وسایل خوب استفاده کنید

یک قابلمه نامناسب و خراب، قطعا ته‌دیگ شما را خراب خواهد کرد. اصلا مهم نیست برای درست کردن آن چقدر زحمت کشیده‌اید. برنج شما در قابلمه‌ای با اندازه نامناسب خراب خواهد شد و خورش‌تان در ظرف نامناسب جا نخواهد افتاد. پس در انتخاب وسایل آشپزی صرفه‌جویی را فراموش کنید.


   از دنیا عبور کنید

عصر ارتباطات است. از امکانات این عصر در آشپزی استفاده کنید. سعی کنید تکنیک‌ها و مواد‌غذایی فرهنگ‌های کشورهای مختلف را ایرانی کنید و سر سفره بیاورید. مثلا سس سویا در خورش بریزید یا برای درست کردن پاستا از زعفران استفاده کنید. از این تنوع پشیمان نخواهید شد.


    روی کیفیت مواد‌غذایی که استفاده می‌کنید سرمایه‌گذاری کنید:

شما برای آشپزی زحمت می‌کشید. پس زحمت‌تان را با استفاده از مواد‌غذایی درجه ۲ هدر ندهید. روغن زیتون عالی، ماکارونی درجه یک، برنج ایرانی خوشبو و زعفران اعلا در کیفیت غذای شما موثر خواهند بود. تا جایی که می‌توانید موقع خرید دقت کنید تا بهترین ماده غذایی را بخرید.


   زودتر شروع کنید

وقت داشتن به شما اجازه می‌دهد بگذارید غذای‌تان تا جایی که مناسب است جا بیفتد. اگر یک ساعت قبل خورش‌تان را بار بگذارید می‌توانید شعله گاز را کم کنید و تا زمانی که به بقیه کارهای‌تان می‌رسید اجازه دهید خورش با حرارت کم جا بیفتد و مواد آن به‌خوبی با هم ترکیب شوند.


شما ممکن است نخودفرنگی‌های یخ‌زده پارسال را در غذای‌تان بریزید یا مثلا اصرار داشته باشید در این فصل لبو روی سالادتان بریزید یا با سیب زرد پای درست کنید. باور کنید که استفاده از مواد‌غذایی تازه در طعم، بو و از همه مهم‌تر خاصیت غذای شما نقش زیادی خواهد داشت. پس موقع انتخاب غذا، در دسترس بودن مواد‌غذایی تازه را در نظر بگیرید تا می‌توانید خرید بروید و مواد‌غذایی فصل را تازه در غذا استفاده کنید.


  سس درست کردن، راز شما

درست مزه‌دار کردن گوشت، انتخاب چاشنی‌ها و ادویه‌های مناسب، راز آشپزهای حرفه‌ای است. مرغ را قبل از پخت در آبلیمو بخوابانید و با نمک و فلفل مزه‌دار کنید تا ببینید چقدر در طعم آن تفاوت ایجاد می‌شود. در انتخاب ادویه مناسب برای خوراک یا خورش دقت کنید. این ادویه‌ها نقطه عطف آشپزی شما خواهند بود. تمر هندی، رب انار، لیمو عمانی و خیلی از چاشنی‌های دیگر در طعم غذای شما موثر هستند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید