جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترابطه مستقیم میگرن با خطر سکته مغزی

635168469398005857

 

  • رابطه مستقیم میگرن با خطر سکته مغزی  ، همچنین در مطالعه جدید، پزشکان به وجود ارتباط فزاینده بین میگرن و خطر سکته مغزی اشاره کردند.

پزشکان در یک بررسی جدید مشاهده کردند که زنان مبتلا به میگرن بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات قلبی هستند.

در این بررسی آمده است زنانی که به سردردهای میگرنی مبتلا هستند نسبت به زنانی که دچار این عارضه نیستند بیشتر در معرض ابتلا به حمله قلبی و درد در ناحیه قفسه سینه قرار دارند.

محققان آمریکایی همچنین اظهار داشتند: میگرن در زنان نه تنها با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط است بلکه احتمال مرگ ناشی از مشکلات قلبی را نسبت به زنان دیگر افزایش می‌دهد .

دکتر “ربکا بورک” یکی از محققان این مطالعه از دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون گفت: میگرن در مقایسه با دیگر فاکتورهای خطرزای شناخته شده همچون استعمال دخانیات، فشارخون یا کلسترول بالا نیز تاثیر کمتری در بروز بیماری‌های قلبی – عروقی دارد.

همچنین در مطالعه جدید، پزشکان به وجود ارتباط فزاینده بین میگرن و خطر سکته مغزی اشاره کردند.

در این بررسی اطلاعات مربوط به بیش از ۱۱۵ هزار پرستار زن در طیف سنی ۲۵ تا ۴۲ سال مورد مطالعه قرار گرفت که حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان دچار عارضه میگرن بوده‌اند.

این پرستاران مدت ۲۰ سال تحت کنترل بودند که در نهایت مشخص شد زنان مبتلا به میگرن ۵۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی بوده‌اند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید