جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترابطه مستقیم خجالتی بودن با زوال عقل

رابطه مستقیم خجالتی بودن با زوال عقل

download

 

روانشناسان بیان کرده اند افرادی که در روابط اجتماعی ضعیفی دارند و یا خجالتی هستند بیشتر از دیگران در معرض مبتلا شدن به آلزایمر هستند همراه ما باشید با بیان تحقیقات درباره رابطه مستقیم خجالتی بودن با زوال عقل .

اجتماعی بودن و شرکت کردن در بحث‌های مختلف و گروه‌های اجتماعی متفاوت از جمله شبکه‌های اجتماعی سبب می‌شود افراد بیشتر با هم در ارتباط باشند و بیشتر راجع به موضوعات متفاوت تبادل نظر کنند و همین ارتباط و اجتماعی بودن و فعال نگه داشتم مغز سبب می‌شود که دیرتر به اختلالات شناختی در مغز از جمله دمانس یا از دست دادن حافظه دچار شوند.
با افزایش سن به طور تدریجی قدرت حافظه و بخش شناختی مغز کاهش می‌یابد و اگر افراد بیشتر اوقات در تنهایی به سر برند موجب تسریع این روند می‌شوند. البته این مشکل قابل پیشگیری است و محققان بر این باورند که برنامه غذایی خاص همچون افزایش مصرف ویتامین D و یا نوشیدن متعادل قهوه به طور منظم می‌تواند از بیماری آلزایمر و از دست دادن حافطه پیشگیری کند یا سبب تعویق آن شود.
تحقیقی جدید نشان داده است که علاوه بر عوامل مختلف، فعال کردن و فعال نگه داشتن قسمت شناختی مغز نیز تاثیری مشابه همچون عوامل بالا دارد. در این مطالعه کار کشیدن از مغز و استفاده کردن از آن را یکی از عوامل پیشگیری‌کننده از اختلالات شناختی همچون آلزایمر در نظر می‌گیرد.
علاوه بر این، نتایج این مطالعه نشان داد افراد بزرگسالی که در هفته دست کم یکبار از رایانه استفاده می‌کنند و یا عضو گروه‌های تبادل نظر هستند ۴۲ درصد کمتر امکان دارد که به فراموشی مبتلا شوند.
 هنگام انجام این فعالیت‌ها، فعالیت مغز افزایش می‌یابد و سبب می‌شود با افزایش سن فرد دیرتر به اختلالات شناختی مبتلا شود.
پزشکین : رابطه مستقیم خجالتی بودن با زوال عقل
 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ