جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترابطه ضریب هوشی بالای افراد در ابتلا به بیماری

رابطه ضریب هوشی بالای افراد در ابتلا به بیماری

images (1)

 

مطالعات زیادی روی افراد با ضریب هوشی بالا انجام شده و محققان به این نتیجه رسیده اند که این ضریب هوشی هم اثر مثبت دارد و هم اثر منفی برای افراد در این جا می حواهیم درباره رابطه ضریب هوشی بالای افراد در ابتلا به بیماری اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم .

ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌تواند با ضریب هوشی افراد در ارتباط باشد و باعث نجات یا مرگ آنها شود.

پژوهشگران در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند افرادی که به طور پیوسته بیمار می‌شوند احتمالاً از هوشمندی کمی برخوردار هستند.

گفتنی است، براساس پژوهش‌ها افراد هوشمند معمولاً‌ سالم هستند، همین طور افرادی که دارای ژنتیک سالمی هستند نیز کمتر بیمار می‌شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پژوهشگران این نتایج را با تحقیق بر روی ۱۰۰ هزار نفر در کشور انگلستان و بررسی وضعیت سلامت آنها به دست آورده‌اند. آزمایش‌ها نشان می‌دهند قابلیت ابتلا به بیماری با ضریب هوشی افراد نسبت مستقیم دارد.

براین اساس در افراد با هوش کمتر احتمال اضافه وزن، ابتلا به بیماری آلزایمر، بیماری‌های قلبی و یا سکته مغزی وجود دارد. کارشناسان دلیل این امر را مدیریت مغز در ارتباط با ابتلا و چگونگی درمان بیماری‌های بدن می‌دانند. این پژوهش‌ها حاصل تحقیقات تیم بین‌المللی از دانشمندان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند بر روی رابطه همبستگی بین ژنتیک بدن و ابتلا به بیماری‌ها است.

در عین حال افراد باهوش بیشتر به بیماری‌ها و اختلالات روانی چون اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و اوتیسم مبتلا می‌شوند.

کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از این پژوهش‌ها بتوانند بیماری‌های مختلف در افراد را قبل از ابتلای آنها به بیماری ‌شناسایی کنند.

 

پزشکین : رابطه ضریب هوشی بالای افراد در ابتلا به بیماری

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ