افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

دوچرخه سواری و این فواید که نمیدانید

  • دوچرخه سواری باعث تقویت و محکم شدن عضلات ران و باسنتان می‌شود. از طرفی دوچرخه سواری تأثیر زیادی بر مفاصل شما داشته و به حفظ غضروف‌ها و تقویت آنها هم کمک می‌کند.

 

اصلا نیاز نیست که برای دوچرخه سواری خودتان را مجبور کنید که هزاران مایل رکاب بزنید. باید بگوییم که دوچرخه سواری باعث می‌شود میزان فعالیت بدنتان افزایش یافته و این فعالیت با نشاط و شادابی همراه خواهد بود. در شرایطی که قیمت بنزین افزایش یافته و با توجه به ترافیک خیابان‌ها استفاده از دوچرخه برای خرید، رفت و آمد روزانه، دیدار دوستان یا لذت بردن از یک رکاب‌زنی ساده هم به لحاظ اقتصادی برایتان به صرفه بوده و هم باعث تقویت وضعیت جسمی شما می‌شود.
دوچرخه سواری باعث تقویت و محکم شدن عضلات ران و باسنتان می‌شود. از طرفی دوچرخه سواری تأثیر زیادی بر مفاصل شما داشته و به حفظ غضروف‌ها و تقویت آنها هم کمک می‌کند. این مسئله خصوصا برای زنانی که از کشیدگی عضلات، مشکلات پا، مشکلات زانو، کمردرد یا آسیب‌های ناشی از دویدن یا پیاده‌روی رنج می‌برند، مزیت‌های زیاد دیگری هم به همراه دارد.
پزشکان می‌گویند: اگر شما اضافه وزن دارید و یک برنامه‌ی ورزشی را آغاز کرده‌اید، ممکن است انجام این برنامه در ابتدا برایتان دشوار باشد زیرا فشار زیادی به مفاصلتان وارد خواهد شد. بنابراین ورزش‌هایی مانند شنا یا دوچرخه‌سواری گزینه‌های بسیار مفیدی هستند.
از طرفی دوچرخه‌سواری روزانه مانع از ادامه‌ی روند افزایش وزن و افزایش سایز دور شکم می‌شود؛ مشکلی که بسیاری از زنان در میانسالی آن را تجربه می‌کنند. رکاب زدن روی دوچرخه‌های ثابت در داخل خانه فعالیتی بسیار سبک‌تر از دوچرخه سواری در بیرون از خانه است چرا که به هیچ وجه با چیزی به نام مقاومت هوا یا زمین روبرو نمی‌شوید. البته در باشگاه هم برای رسیدن به وضعیت مطلوب خود، باید کمی سفت و سخت‌تر این کار را انجام دهید.

منبع: الو دکتر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *