جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدوران بارداری | وقتی حامله هستید رژیم لاغری نگیرید

138204966728

 

وقتی حامله هستید به هیچ عنوان رژیم کاهش وزن نگیرید زیرا بچه داخل شکم شما همه نیاز های غذایی بدن خود را از غذای مادر بدست می آورد و اگر شما رژیم بگیرید به بچه داخل شکم خود آسیب های جدی میزنید

تحقیقات نشان می دهد رژیم لاغری در دوران بارداری موجب کاهش ضریب هوشی نوزاد می شود.

مطالعات جدید حاکی از آن است که کمبود مواد مغذی لازم در بدن مادر بر روی رشد و تکامل سلول های مغزی نوزاد تاثیر نامطلوب می گذارد (به ویژه در ماه های اول بارداری) و در نهایت منجر به کاهش ضریب هوشی فرزند می گردد.بنابراین دوران بارداری زمان مناسبی برای رژیم لاغری و کم خوری نیست.

گرفتن رژیم لاغری در دوران بارداری و از دست دادن وزن مادران و دریافت نکردن انرژی کافی از مواد غذایی در سه ماهه اول بارداری باعث رشد ناکافی سیستم عصبی مغز و مرگ جنین می شود.

مواد مغذی اساسی به دو نوع درشت مغذی ها شامل (پروتئین ها، چربی و کربوهیدرات ها) و ریز مغذی ها شامل (ویتامین ها و املاح) تقسیم می شود.

درشت مغذی ها تولیدکننده انرژی بوده که ساختار زیربنایی سنتز پروتئین را تشکیل می دهد امروزه رژیم دوران بارداری را یک رژیم چربی کم، پروتئین متوسط و کربوهیدرات زیاد شامل می شود.

چربی ها نه تنها برای تولید انرژی در مادر کاربرد دارند بلکه برای رشد و تکامل جفت لازم هستند تا با ذخیره کردن چربی در مادران باردار بعد از تولد نوزاد، شیر مورد نیاز تأمین شود.

نکته: مادران باید در طول دوران بارداری از شیر و فرآورده های آن (ماست دوغ، پنیر) نان های سبوس دار، برنج غلات، ماکارونی غنی شده انواع ویتامین ها، میوه ها و املاح، گوشت مصرف کنند.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید