جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدر ۱۱ روز سرطان سینه را ریشه کن کنید

Breast-cancer-woman

 

یکی از سرطان هایی که بیشتر در زنان شایع هست سرطان سینه هست در این جا می خواهیم درباره یک دستاورد جدید محققان درباره این که در ۱۱ روز سرطان سینه را ریشه کن کنید .

متخصصان انگلیسی در بررسی تاثیر دو داروی مورد استفاده در درمان تومور سرطان پستان به یافته‌های جدیدی دست پیدا کردند.

متخصصان موسسه تحقیقات سرطان در لندن در حین بررسی تاثیر دو داروی مورد استفاده در از بین بردن تومورهای سرطان پستان پیش از عمل جراحی دریافتند که در ۱۱ درصد بیماران این دو دارو نه تنها تومورهای سرطانی را کوچک می‌کند بلکه آن‌ها را به طور کامل از بین می‌برد. علاوه بر این، این دو دارو در ۱۱ روز تاثیر خود را نشان می‌دهند.

متخصصان انگلیسی همچنین اظهار داشتند: اگرچه این مطالعه در مراحل اولیه خود می‌باشد، نتایج بدست آمده این مفهوم را دارد که برخی از بیماران مبتلا به سرطان پستان نیازی به شیمی درمانی ندارند.

این بررسی روی ۲۵۷ زن مبتلا به سرطان پستان انجام شد. در مرحله نخست، ۱۳۰ نفر از آنان پیش از آنکه طی عمل جراحی تومورهای سرطانی از بدنشان خارج شود، تحت هیچ گونه درمانی قرار نگرفتند. همچنین گروه دوم و سوم ۱۱ روز پس از تشخیص و پیش از انجام عمل جراحی از دو داروی trastuzumab وlapatinib مصرف کرده بودند.

این دو دارو به دلیل مورد هدف قرار دادن گیرنده فاکتور رشد اپیدرمال انسانی ۲ ( HER2)، پروتئینی که عامل رشد یک تومور سرطانی پستان از هر ۱۰ تومور است، شناخته شده هستند.

به گفته محققان انگلیسی تاثیر این دارو در کنار یکدیگر قابل توجه است. تنها در مدت ۱۱ روز تمامی علائم سرطان در ۱۱ درصد بیماران به طور کامل از بین رفته‌، همچنین در ۱۷ درصد بیماران تومورها به کمتر از پنج میلی‌متر کاهش یافته‌است.

 

پزشکین : در ۱۱ روز سرطان سینه را ریشه کن کنید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید