افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

در این خوراکی ها نمک فراوان وجود دارد

images (1)

  • سوسیس و کالباس بسیار شور است و علاوه بر این منشأ بروز برخی بیماری های مربوط به سدیم بالای خون مانند پرفشاری خون یا نارسایی کلیه نیز محسوب می شود.

سس سویا

سس سویا یکی از پرمصرف ترین چاشنی های معطر است اما در عین حال یکی از شورترین های موجود نیز محسوب می شود. دقیق تر بگوییم هر ۱۰۰ گرم سس حاوی ۱۵۶۵۰ میلی گرم نمک است (۱۵%).

سوپ ها و عصارهای صنعتی

اگر علاقه خاصی به مصرف سوپ دارید خودتان دست به کار شوید. سوپ ها و عصاره های صنعتی بسیار پرنمک هستند. این مواد غذایی صنعتی در هر ۱۰۰ گرم ۴۷۷۵۰ میلی گرم نمک وجود دارد که معادل ۴۷ درصد است.

غلات صبحانه

غلات صبحانه آماده جزو منابع سدیم پنهان است. هر کاسه ۱۰۰ گرمی حاوی ۱۸۰۰ میلی گرم نمک است.

سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس بسیار شور است و علاوه بر این منشأ بروز برخی بیماری های مربوط به سدیم بالای خون مانند پرفشاری خون یا نارسایی کلیه نیز محسوب می شود. هر ۱۰۰ گرم از این مواد غذایی حاوی ۲۶۷۵ میلی گرم نمک است. بنابراین توصیه می شود مصرف این مواد غذایی را تا حد امکان محدود کنید.

پنیر

همه انواع پنیرها بسیار خوشمزه هستند و در عین حال نمک زیادی دارند. میزان نمک برخی از پنیرها در هر ۱۰۰ گرم به ۲۰۹۲ میلی گرم نیز می رسد.

مواد غذایی کنسروی

همه انواع محصولات فراوری شده برای سلامتی خطراتی ایجاد می کنند. متأسفانه این محصولات صنعتی امروزه جای زیادی در برنامه غذایی ما باز کرده اند. برای تهیه و نگهداری طولانی مدت از کنسروها سدیم زیادی به آن ها اضافه می شود و مصرف زیاد غذاهای کنسرو شده می تواند به سلامتی تان آسیب بزند.

چه باید کرد؟

بهتر است آگاهی تان را بالا ببرید. یادتان باشد که برای سالم تر ماندن لازم است که میزان مصرف نمک را به ۶ تا ۸ گرم در روز محدود کنید. سر میز نمکدان را در بشقابتان خالی نکنید چون تمام مواد غذایی در خود نمک دارند و نیازی به افزودن نمک بیشتر نیست.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *