افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

درمان آکنه

yy

درمان آکنه :
درمان آکنه با توجه به شدت آن متفاوت می باشد .به گونه ای که برای آکنه خفیف,اقدامات موضعی بهترین انتخاب هستند که بیش از ۵۰درصد از افراد مبتلا به آکنه متعلق به این گروه هستند.برای آکنه متوسط,آنتی بیوتیک های سیستمیک و در صورت شکست درمان ترکیبات آنتی آندروژنی توصیه می شود,و برای موارد متوسط تا شدید نیز ترکیبات رتینوئیدی استفاده می شوند.

درمان موضعی :
شامل انواع رتینوید های موضعی (ترتینو ئین,آداپالن ),آنتی بیوتیک های موضعی ,بنزوئیل پروکساید و ترکیبی از موارد فوق می باشد .آنتی بیوتیک های موضعی شامل اریترومایسین ,کلیندامایسین ,مترونیدازول و داپسون می باشد .شستشو با انواع صابون های آنتی باکتریال نیز مفید است. درمان سیستمیک:شامل درمان های هورمونی ,ایزوترتینوئین (آکوتان) ,آنتی بیوتیک های سیستمیک (تتراسیکلین ها ,اریترو مایسین , آزیترو مایسین )می باشد .

لیزر IPL:
یکی دیگر از روش های نوین درمانی که امروزه بکار می رود لیزر IPLاست که نتایج درمانی رضایت بخش و قابل تاملی به همراه داشته است .انتخاب نوع درمان بسته به شدت بیماری و ویژگی ضایعات و ملاحضات بالینی و عوارض جانبی داروها متفاوت است و توسط پزشک معالج انجام می گردد.لازم به ذکر است رعایت رژیم غذایی مناسب در بهبود این بیماری بسیار موثر است. به گونه ای که مصرف مواد غذایی حاوی چربی بالا نظیر انواع شیرینی ,خامه ,آجیل ,شکلات ,غذاهای سرخ کردنی و بطور کلی انواع فست فود , در رژیم غذایی روزانه شخص مبتلا کاهش یابد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *