جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدرصد بیشتر درمان های لیزری اغراق آمیز است

بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد درمان های لیزری اغراق آمیز است

به گزارش پزشکین به نقل از خبرگزاری مهر؛ رئیس کنگره پزشکی لیزر ایران با اشاره به نگرش های افراطی نسبت به درمان های لیزری گفت: بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد درمان هایی که با لیزر انجام می شود اغراق آمیز است.

دکتر رضا فکرآزاد در حاشیه یازدهمین کنگره پزشکی لیزر ایران در جمع خبرنگاران گفت: در فضای مجازی از ساده انگاری مردم سوء استفاده می شود. لیزر یک تکنولوژی پیچیده است ولی متاسفانه در جامعه می گویند هر کاری را که با لیزر انجام می دهند قطعاً خوب است، اما اینچنین نیست. باید به دنبال این باشیم که لیزر به درمان های ما کمک کند.

وی افزود: از نگرش های افراطی نسبت به درمان های لیزری سوء استفاده می شود و راهکار آن این است که مردم از پزشک معتمد خود بپرسند و یا اینکه از چند پزشک پرس و جو کنند.

وی همچنین تصریح کرد: همچنین مردم می توانند از شبکه بهداشت منطقه خود نیز اطلاعات صحیح را درباره پزشک خود به دست آورند و یا اینکه با مراجعه به سایت انجمن پزشکی لیزر هم می توانند پزشک معالج خود را شناسایی و ارزیابی کنند.

رئیس کنگره پزشکی لیزر ایران گفت: بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد کارهایی که با لیزر انجام می شود اغراق آمیز است. در بعد آموزش لیزر نیز ضعیف هستیم و می بایست آموزش لیزر در پزشکی را در کلیکروم آموزشی بگنجانیم.

فکرآزاد ادامه داد: طرح ملی آموزش لیزر در پزشکی برای ۱۰ سال آینده اجرایی خواهد شد. ما می بایست از تجربیات دیگران در حوزه لیزر استفاده کنیم.

وی در آخر افزود: توریسم درمانی در لیزر نداریم ولی دانش فنی آن را در کشور داریم که با حمایت دولت و سرمایه گذاری شرکت های خصوصی می توانیم توریسم درمانی در این زمینه را در کشور فعال کنیم.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید