افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

خوردن ماست هیچ تاثیری در سلامتی ندارد

بر خلاف تصور اغلب مردم مصرف روزانه و مرتب ماست نقشی در ارتقا سلامت جسمانی ما ایفا نمی کند. در واقع خوردن ماست طی چندین سال و به صورت متمادی نمی تواند شاخصی تعیین کننده در کیفیت زندگی باشد. احتمالاً برای ماست خورهای قهار گفتن از بی فایده بودن این خوراکی عجیب به نظر می رسد، ولی حقیقت این است که ارتباط میان مصرف دائم ماست و داشتن زندگی سالم تنها در حد یک فرضیه اثبات نشده است.

top

مقایسه انجام شده میان دو گروه ار افرادی که طی سه سال گذشته هر روز ماست استفاده کرده اند با آنهایی که چنین عادت غذایی نداشته اند نشان داد: از نظر سلامت جسمانی و روحی هیچ تفاوت فاحشی میان این دو گروه دیده نمی شود. احتمال ابتلا به انواع بیماری های جسمی و صد البته روحی در میان افرادی که روزانه ماست مصرف می کنند دقیقاً مشابه با افرادی است که علاقه چندانی به مصرف ماست ندارند. به نظر می رسد اطمینان و اعتماد به یافته های گذشته علم پزشکی دیگر کار عقلانی نیست، تا حدی که می توان به گزاره برای دور بودن از پزشکان هر روز یک سیب بخور هم شک کرد.

۱ نظر

  1. کار به جایی رسیده که اخرش میگین هیچی نخورین ضرر داره ..والا همون اعتقادات قدیمی ادمهاش هم سالم بودن ..اینا همش حرفه تایه چیزی گفته باشن 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *