جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتخاصیت ها و کاربردهایی که درباره چای سیاه نمیدانید

  • شاید نوشیدن چای، به‌مرور دندان‌های شما را زرد کند، اما از متورم‌شدن بافت لثه و خونریزی آن جلوگیری می‌کند. برای ایجاد چنین تاثیری، دهانتان را هرروز با یک لیوان چای دم‌شده و خنک‌شده، بشویید.

 

 

محققان می‌گویند، چای، خاصیت‌های فراوانی دارد که ممکن است از وجود آنها بی‌خبر باشید.

چای‌سبز، ضدسرطان و چربی‌سوز است و قهوه، تمرکزتان را زیاد می‌کند. اما فواید این نوشیدنی‌ها نباید مصرف چای‌سیاه و سنتی خودمان را از یادتان برود. محققان می‌گویند، چای، خاصیت‌های فراوانی دارد که ممکن است از وجود آنها بی‌خبر باشید.

بندآمدن خونریزی
چای‌کیسه‌ای را کمی با آب سرد خیس کنید و در ناحیه دچار خونریزی قرار دهید. آسیبی که به بدنتان رسیده، با همین مرهم، التیام پیدا می‌کند و نه تنها تورم ناحیه ضربه‌خورده کم می‌شود، بلکه خونریزی نیز کاهش پیدا کرده و احتمال عفونت آن ناحیه، کمتر می‌شود.

کاهش بوی بد پا
چای‌سیاه، یکی از موثرترین داروهای خانگی برای خلاص‌شدن از بوی بد پاست. این ماده طبیعی، باکتری‌هایی را که به منافذ پای شما حمله کرده‌اند، می‌کشد و اجازه بدبوشدن را به عرق پای‌تان نمی‌دهد. کافی است کمی از آن را برای ۱۵دقیقه دم کنید و سپس پاهایتان را ۱۵ تا ۳۰دقیقه در ظرف چای دم‌شده، قرار دهید.

جلوگیری از عفونت لثه
شاید نوشیدن چای، به‌مرور دندان‌های شما را زرد کند، اما از متورم‌شدن بافت لثه و خونریزی آن جلوگیری می‌کند. برای ایجاد چنین تاثیری، دهانتان را هرروز با یک لیوان چای دم‌شده و خنک‌شده، بشویید.

تقویت سیستم ایمنی
چای‌سیاه، دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این گیاه سرشار از آنتی‌اکسیدان، نوشیدنی خوبی برای مبارزه با سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

آرام‌کردن چشم‌ها
اگر خارش چشم، کلافه‌تان کرده یا چشم‌هایتان خسته شده‌اند، دو کیسه چای را برای ۱۰دقیقه در مقدار کمی آب گرم بگذارید، سپس مایع اضافی آن را با فشاردادنش خارج کنید و روی چشم‌هایتان قرار دهید. یادتان باشم که ابتدای کار، حجم آب را آنقدر زیاد نکنید که عصاره چای، به‌طور کامل از کیسه بیرون برود.

درمان آلرژی
نوشیدن هرروزه چای، راهی برای مبارزه با آلرژی‌های فصلی است.
این گیاه پرخاصیت، علائم آلرژی را در مبتلایان به این بیماری، کمتر می‌کند و خواب‌آلودگی پس از مصرف داروهای ضدآلرژی را هم کمتر می‌کند.

منبع : سلامت نیوز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید