افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

خارش ناحیه تناسلی در خانم ها

دکتر محمد شیزرپور ، متخصص پوست و مو در این رابطه می‌گوید:

عوامل تشدیدکننده خارش در ناحیه تناسلی:

۱- پوشیدن لباس تنگ:
پوشیدن لباس‌های تنگ، چسبناک بویژه از جنس پلاستیک منجر به تشدید رطوبت شده و ناحیه را برای رشد قارچ مستعد می‌کند بنابراین توصیه می‌شود از پوشیدن لباس‌های تنگ پرهیز شود.

۲- استفاده از کاندوم و ژل‌های روان کننده یا لوبریکانت (در زنان):
اگر دچار خارش مزمن و طولانی مدت ناحیه تناسلی هستید بهتر است از کاندوم استفاده نکنید. همچنین ژل‌هایی که به عنوان ژله‌ای روان کننده به فروش می‌رسند از عوامل مهم ایجاد حساسیت، آلرژی و خارش در ناحیه تناسلی هستند. استفاده از این ژل‌ها حتی برای کسانی که مشکل خارش هم ندارند توصیه نمی‌شوند.

۳- خشک کردن با سشوار:
برخی از بیماران با تصور اینکه رطوبت منجر به رشد قارچ در ناحیه تناسلی می‌شود، با سشوار اقدام به خشک کردن ناحیه تناسلی می‌کنند. این کار نیز غلط است. خشک کردن با دستمال کاغذی نرم و به آرامی کفایت می‌کند.

et

۴- استفاده از کرم‌های مختلف:
استفاده از کرم‌های ضد خارش و ضد قارچ که معمولاً بیماران بدون نسخه از داروخانه تهیه می‌کنند، خود یکی از عوامل اصلی خارش هستند. توصیه می‌شود حتماً برای درمان خارش ناحیه تناسلی به پزشک متخصص مراجعه و تمام کرم‌های موضعی را که خود از قبل استفاده می‌کنید قطع کنید. حداکثر می‌توان از وازلین خالص (بدون عطر و مواد نگه‌دارنده) برای تسکین خارش در ناحیه تناسلی استفاده کرد.

۵- شستشوی بیش از اندازه با لیف و صابون:
برخی از بیماران به وجود آمدن خارش و یا سوزش و یا هر علامت دیگر در ناحیه تناسلی را به عدم رعایت بهداشت ربط داده و با شستشوی زیاد با صابون و لیف سعی در بر طرف کردن آن می‌کنند. این کار کاملاً اشتباه بوده و منجر به تشدید خارش می‌شود. شستشو بعد از هر بار ادرار و مدفوع با آب خالی و سپس خشک کردن به آرامی با دستمال کاغذی برای بهداشت ناحیه تناسلی کافی است.

۶- اگر دچار خارش مزمن و طولانی در ناحیه تناسلی می‌باشید (در زنان) استفاده از تامپون به جای نوار بهداشتی ارجح است.
البته این کار حتماً باید زیر نظر پزشک انجام شود. زیرا تامپون نیز عوارض خاص خود را دارد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *