جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتوصیه هایی در مورد مسواک زدن و اصول آن

download (7)

چه زمانی مسواک بزنیم  ؟ مسواک قبل صبحانه بهتر است یا بعد آن ؟ در طول روز چند بار مسواک بزنیم ؟ و توصیه هایی در مورد مسواک زدن و اصول آن مطالبی هستند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم .

 یک زمانی، تمیز کردن دندان فقط با بالا و پایین کردن مسواک بود، اما امروزه پزشکان نکات مهمی را فهمیده‌اند که دانستن آن‌ها می‌تواند در سلامت دهان و دندان بسیار مهم باشد.

–    باید روزی ۲ بار مسواک زد؛ یکی قبل از خواب و دیگری یک موقع دیگر. حرف بر سر این است که قبل از صبحانه مسواک بزنیم یا بعد از آن. بهتر است اگر میوه یا آب میوه می‌خورید، به خصوص هنگام صبحانه، مسواک نزنید. اگر نگران هستید، می‌توانید دهان‌شویه فلورایددار استفاده کنید.

–    فلوراید موجود در خمیر دندان مانع از پوسیدگی دندان‌ها می‌شود، بنابراین بهتر است بعد از مسواک، دهانتان را زیاد نشویید.

–    استفاده از دهان‌شویه بعد از مسواک زیاد فایده ندارد چون فلوراید را می‌شویید و جایش را با فلوراید پر می‌کنید.

–    خوردن آدامس به شرط این که بدون قند باشد، می‌تواند برای دندان مفید باشد.

–    توصیه می‌شود دندان‌های شیری بچه‌ها را دوبار در روز، هر بار ۲ تا ۳ دقیقه مسواک بزنید؛ اما چون مسواک زدن دندان یک کودک ۲ ساله به این روش تقریباً غیرممکن است، همین که تمام سطوح دندان‌های او را با خمیر دندان فلورایددار مسواک بزنید، کارتان را درست انجام داده‌اید.

–    بچه‌های زیر ۱۸ سال باید سالانه یک بار پیش دندانپزشک بروند، چون دندان‌هایشان زودتر خراب می‌شود.

 

پزشکین : توصیه هایی در مورد مسواک زدن و اصول آن

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید