جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتوصیه هایی به افرادی که موی مشکی دارند

توصیه هایی به افرادی که موی مشکی دارند

  • جهت نگهداری از موهای مشکی پیشنهاد می‌کنیم هفته ای یک بار ماسک تقویتی به موهای خود بگذارید مانند :روغن بادام ، روغن زیتون ، و …اجازه دهید این ماسک های تقویتی به مدت نیم ساعت بر روی موهای شما باشند .

 

 

 

موهای مشکی سالهای سال ،افراد را مجذوب خود ساخته و در هر حالتی؛صاف ، لخت، بافته، بلند و مجعد ، کوتاه و … جذابیت خاص خود را دارد و تعداد بسیار زیادی از افرادی که رنگ مویی غیر از مشکی دارند،حتی یکبار هم که شده، این رنگ را امتحان کرده و از زیبایی خیره کننده آن لذت برده‌اند.

توصیه هایی برای افرادی که رنگ موهایشان مشکی می‌باشد :

موهای مشکی سمبلی از موهای ذاتی و هدیه خداوند به افراد می ‌باشد ، البته لازم به ذکر است که بعضی از بدو تولد موهای روشن یا خرمایی دارند ولی معمولا اکثر افراد در هنگام تولد با موهایی مشکی بدنیا می‌آیند.

برای اینکه موهای مشکی خود را زیبا ،شفاف و درخشان کنید به توصیه های گفته شده در این مطلب دقت کنید .

صفات و خصوصیات موهای مشکی :

بعضی افراد دارای موهای صاف ، مجعد ، فرفری ، موج دار با رنگ مشکی هستند .

افرادی که دارای موهای مشکی هستند می‌توانند یک روز در میان یا هر دو روز یک بار به حمام بروند و شامپویی که برای شستشوی موهای خود استفاده می‌کنید باید با توجه به جنس موی شما باشد اگر موهای شما خشک است نباید از شامپوی موهای چرب استفاده کنید

آیا می‌دانید نگهداری موهای مشکی نیز همانند موهای رنگ شده دشوار می باشد زیرا اگر شامپو یا تقویتی که استفاده می‌کنید با موهای شما سازگاری نداشته باشد باعث می شود که موهای شما خشک و بد حالت شود .

موهایی که از ابتدا مشکی هستند دارای رنگ دانه های خاصی هستند که باعث شفافیت و متمایز شدن موهای مشکی نسبت به سایرین می‌شود ولی بااین تفاوت که در اثر رنگ کردن ، مش کردن‌های مداوم یا استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی نادرست این رنگ دانه ها کم کم حالت اولیه خود را از دست می‌دهند .
نحوه صحیح شامپو کردن موهایی با رنگ مشکی :

شما باید موهای خود را با آب ولرم که تا حدی گرم می‌باشد شستشو دهید زیرا آب سرد یا آبی که خیلی گرم باشد شفافیت و براق بودن موهای را کاهش می‌دهد .

افرادی که دارای موهای مشکی هستند می‌توانند یک روز در میان یا هر دو روز یک بار به حمام بروند و شامپویی که برای شستشوی موهای خود استفاده می‌کنید باید با توجه به جنس موی شما باشد اگر موهای شما خشک است نباید از شامپوی موهای چرب استفاده کنید زیرا موهای شما را بیش از حدی که خشک است ، شکننده می‌کند .

توصیه می‌کنیم بعد از اینکه موهای خود را در حمام شامپو زدید و آب کشی نمودید ، یک تقویت کننده مناسب را برای موهای خود انتخاب کنید و در هفته ، یک بار موهای خود را با این تقویت کننده در حمام ماساژ دهید .

اگر موهای شما کوتاه می‌باشد تقویت کننده موی را تنها به ریشه موهای‌تان ماساژ دهید .اما اگر موهایی شما بلند است بهتر است علاوه بر اینکه تقویت کننده را به ریشه موهای‌تان می‌زنید به نوک و انتهای موهایتان نیز بزنید زیرا این کار باعث می‌شود موهای شما از دو شاخ شدن ، موخوره و … در امان بمانند .

بلافاصله بعد از اینکه از حمام خارج می‌شوید موهای خود را با حرارت داغ ، گرم و مستقیم خشک نکنید .اجازه دهید ۲۰ دقیقه از زمانی که از حمام خارج شده اید بگذرد و در این مدت موهای خود را با حوله ای بپوشانید تا کمی از خیس بودن موهای‌تان کاسته شود .

هنگامی که می خواهید از حمام خارج شوید ، آب کشی نهایی موهای خود را با آب سرد انجام دهید زیرا این عمل شما باعث می‌شود که موهای‌تان شفاف شود.

هنگامی که موهای‌تان خشک است و هیچ گونه رطوبتی را حس نمی‌کنید ، از کلیه مواد بهداشتی که نام استفاده جهت موهای خشک بر روی آنها درج شده است ، اجتناب کنید .

اگر موهای شما آسیب دیده و حساس هستند حتما از سرم های تقویت کننده استفاده کنید تا موهای‌تان بیش از این ضعیف نشوند.

اگر موهای شما کوتاه می‌باشد تقویت کننده موی را تنها به ریشه موهای‌تان ماساژ دهید .اما اگر موهایی شما بلند است بهتر است علاوه بر اینکه تقویت کننده را به ریشه موهای‌تان می‌زنید به نوک و انتهای موهایتان نیز بزنید زیرا این کار باعث می‌شود موهای شما از دو شاخ شدن ، موخوره و … در امان بمانند

هفته ای یک بار هنگام خروج از حمام موهای خود را با چند قطره سرکه سفید شستشو دهید تا از موخوره ،ریزش موهایتان ممانعت کنید .

جهت نگهداری از موهای مشکی پیشنهاد می‌کنیم هفته ای یک بار ماسک تقویتی به موهای خود بگذارید مانند :روغن بادام ، روغن زیتون ، و …اجازه دهید این ماسک های تقویتی به مدت نیم ساعت بر روی موهای شما باشند .

برای تاثیرگذاری و جذب بیشتر بهتر است موهای خود را با یک حوله گرم بپوشانید و در نیم ساعتی که زمان دارید مدام موهایتان راماساژ دهید تا کاملا تمام نقاط مو را پوشش دهید و سپس آنها را با آب ولرم شستشو دهید .
اگر می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید ولی موهای مشکی و ذاتی خود را نیز دوست دارید پیشنهاد می کنیم از مش ، هایلایت استفاده کنید زیرا باعث می شود در عین اینکه موهای مشکی شما حفظ شده است از تکراری و یکنواختی نیز خارج شوید. از دکلره کردن موهایتان در چند نوبت و با فاصله زمانی کوتاه جدا خودداری فرمایید زیرا ریشه مو استحکام خود را به مرور از دست می دهد و موهایتان شکننده و ضعیف می شوند.

منبع : سلامت نیوز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید