جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتوصیه هایی برای بیماران دیابتی و مصرف عسل

توصیه هایی برای بیماران دیابتی و مصرف عسل

download (1)

 

 

محققان به افراد دیابتی مطالبی در خصوص مصرف عسل بیان کرده اند و در آن به این سوال پاسخ داده اند که آیا عسل برای افراد دیابتی مفید است یا مضر همراه ما باشید با توصیه هایی برای بیماران دیابتی و مصرف عسل .

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، ممکن است دل‌شان بخواهد که عسل بخورند. با این‌حال حتما با این سوال مواجه شده‌اند که آیا مجاز به مصرف عسل هستند یا نه؟

متخصصان معتقدند که مصرف محتاطانه و کنترل‌شده از عسل طبیعی فرآوری‌نشده، در صورتی که در چارچوب نیازهای کلی روزانه و کالری‌های کلی روزانه قرار بگیرد، سطح قند خون را افزایش نخواهد داد.

در برخی از مطالعات، ارتباط استفاده از عسل با کاهش وزن مشخص شده است و برخی مطالعات حتی نشان می‌دهند که پروفایل لیپیدی خون با استفاده از عسل بهبود پیدا می‌کند. مطالعات دیگری هم هستند که نشان داده‌اند عسل، اثرات ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی دارد.

با این‌حال، فروکتوز همان شیرین‌کننده اصلی در عسل است و خوردن بیش از ۵۰ گرم فروکتوز در روز می‌تواند سطح قند خون شما را افزایش دهد و در نتیجه، پروفایل لیپیدی خون را به سطح نامطلوبی برساند که برای سلامتی افراد دیابتی واقعا مضر است.

بنابراین، افراد دیابتی، قبل از هر چیز باید نیاز روزانه‌شان به کالری‌ها را تعیین کنند تا بتوانند عسل را هم طبق برنامه‌ریزی و براساس اندازه‌گیری دقیق بخورند. یک قاشق غذاخوری عسل، ۶۴ کالری دارد و حاوی ۸.۱ گرم فروکتوز است.

 

پزشکین : توصیه هایی برای بیماران دیابتی و مصرف عسل

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید