جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینبروز بیماری های قلبی در کودکان و ارتباط آن با آسم

download (1)

دانستنی هایی درباره کودکانی که دچار آسم هستند ، محققان بیان کرده اند که این نوع آلرژیک و آسم در کودکان امکان بروز بیماری های قلبی را افزایش می دهد آشنایی کامل با بروز بیماری های قلبی در کودکان و ارتباط آن با آسم .

نتایج پژوهش های جدید محققان نشان می دهد که کودکان مبتلا به بیماری های آلرژیک ، به خصوص آسم و تب یونجه (hay fever) در دوره اولیه کودکی خود دو برابر بیشتر از همسالانشان  ، در معرض ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی ؛ فشار خون و کلسترول بالا  قرار دارند .

کودکان مبتلا به بیماری های آلرژیک ، به خصوص آسم و تب یونجه (hay fever) در دوره اولیه کودکی خود دو برابر بیشتر از همسالانشان  ، در معرض ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی ؛ فشار خون و کلسترول بالا  قرار دارند .

لازم به توضیح است که بیماری های آسم ، تب یونجه و اگزما – به شدت در کودکان شایع بوده که به طور کلی با التهاب مزمن ، اختلال فعالیت بدنی ، اختلال خواب و ناخوشی قابل توجه ای همراه است. اما تعداد کمی از علائم و عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی در کودکان شناخته شده است . همچنین این کودکان مبتلا بیماری های آسم ، تب یونجه و اگزما در معرض خطر بسیار بالای ابتلا به فشار خون بالا و کلسترول بالا هستند.

جاناتان سیلوربرگ (Jonathan Silverberg) از دانشگاه نورث وسترن (Northwestern University) در ایالات متحده امریکا در رابطه با دوره زمانی خطر ابتلا به بیماری های قلبی می گوید: « این مطالعات انجام شده جدید نشان می دهد که خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی بسیار زودتر از آنچه تا کنون تصور می شد، آغاز می شود. »

او در ادامه توضیحاتش اظهار داشت: « با توجه به رواج این بیماری های آلرژیک در دوران کودکی ، ما باید این کودکان را مورد غربالگری قرار داده تا مطمئن شویم که هیچگونه نشانه ای از کلسترول بالا و فشار خون بالا در آنها وجود ندارد. »

به اعتقاد سیلوربرگ ، ممکن است که تغییر شیوه زندگی باعث شود تا احتمال وقوع این خطر کاهش پیدا کند.

سیلوربرگ و تیم تحقیقاتی اش ، به طور ویژه ای بر مشارکت و اثر بیماری آسم ، تب یونجه و اگزما در عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی – عروقی مطالعه کردند. آنها داده های مصاحبه بهداشت ملی (National Health Interview Survey) 13 هزار و ۲۷۵ کودک را از سال ۲۰۱۲ مورد بررسی قرار دادند. ۱۴ درصد از کودکان آسم داشته ، ۱۲ درصد دچار اگزما بوده و ۱۶٫۶ درصد از آنها به تب یونجه مبتلا بوده اند. قابل توجه است که آسم ، تب یونجه و اگزما با میزان بالای اضافه وزن و چاقی نیز مرتبط بوده اند .

پزشکین : بروز بیماری های قلبی در کودکان و ارتباط آن با آسم

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)