جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبا یوگا لاغر شوید

 

  • یک محقق هندی که به طور مرتب و روزانه یوگا کار می‌کرد سرعت سوخت و ساز بدن و کالری‌های خود را که بر اثر این ورزش سوزانده بود محاسبه کرد.

اول از همه به معرفی یوگا و بعد تاثیر یوگا در لاغری و از بین رفتن چربی بدن میپردازیم.

1

معجزه یوگا در لاغری

 

یوگا ورزشی جسمی‌و روانی (فکری) می‌باشد که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها به وجود آمده‌است. ریشه یابی دقیق این ورزش که توسط چه شخصی و دقیقآ چگونه بوجود آمده کمابیش ناممکن است. چرا که تاریخ شکل گیری یوگا به سالهای بسیار دور برمی‌گردد.

 

یک محقق هندی که به طور مرتب و روزانه یوگا کار می‌کرد سرعت سوخت و ساز بدن و کالری‌های خود را که بر اثر این ورزش سوزانده بود محاسبه کرد.

اما اگر شما بخواهید یوگا کار کنید و لاغر شوید باید رژیم بگیرید و کالری‌های کمتری مصرف کنید.در واقع بیشترین کارائی یوگا در کاهش استرس و تنظیم ضربان قلب است ، همچنین یوگا می‌تواند به نحوه غذا خوردن افرادیکه از روی استرس می‌خورند کمک کند.

بدین صورت که ابتدا با تمرینات یوگا ، استرس کاهش می‌یابد و سلول‌های مغزی کمتر به خوردن برای از بین بردن استرس فکر میکنند. دراین صورت وزن افراد تا حدودی کاهش می‌یابد.

اما اگر شما بخواهید یوگا را به عنوان ورزشی برای لاغری خود انتخاب کنید راه اشتباهی در پیش گرفته اید و اگر رژیم غذایی خود را تغییر ندهید در کوتاهترین زمان اضافه وزن بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید