افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

با ماسک جو پوست را روشن و شفاف کنیم

1

 

  • یک قاشق غذاخوری جوی دو سر آرد شده را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. نصف سیب را رنده کرده و ۲ قاشق چایخوری آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

 

جو یا نشاسته جو قادر به روشن کردن پوست شما و همچنین کم رنگ کردن جای جوش می‌باشد. جو طبیعت خنکی دارد و میتوانید در تابستان هفته ای ۳ بار به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برای پوست خود استفاده کنید. ماسک صورت جو بسیار خنک و مناسب پوست‌های چرب می‌باشد و حتی میتواتنید با آب خیار یا هندوانه قاطی کنید. در ادامه چهار ماسک جو را معرفی میکنیم.

 

 

 ماساژ با جوی دو سر و سفیده تخم مرغ

مواد لازم

– پودر جو دو سر

– تخم مرغ

ماسک جوی دو سر :

یک قاشق غذاخوری پودر جوی دو سر را با سفیده یک عدد تخم مرغ خوب مخلوط کرده و آن را بر روی پوست بمالید. صبر کنید. تا این خمیر خشک شود. سپس آن را مانند خمیر قبلی با آب سرد خیسانده و از روی پوست بردارید.

حال اگر شما دارای پوست خشکی هستید پس از برداشتن خمیر، مقداری سس مایونز را بر روی سطح پوستتان مالیده و پس از گذشت مدتی (حدود یک ربع ساعت) آن را با آب گرم شست و شو دهید ولی در صورتی که پوستی چرب دارید به جای سس مایونز از ماست ساده استفاده کنید.

ماسک جوی دو سر برای پوست‌های چرب

یک قاشق غذاخوری جوی دو سر آرد شده را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. نصف سیب را رنده کرده و ۲ قاشق چایخوری آب لیمو به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید.

خمیر به دست آمده را به پوست صورت مالیده و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

 ماسک جو برای پوست‌های خشک

۲ قاشق غذاخوری عسل را به همراه ۲ قاشق غذاخوری آرد جو و ۲ قاشق چایخوری پودر نعناع مخلوط کرده و به صورت خمیر در آورید. مقدار کمی‌شیر به خمیر اضافه کنید به گونه ای که حالت کشدار پیدا کند. ماسک را روی صورت مالیده و بعد از نیم ساعت صورت را با آب ولرم بشویید.

 

 

یک ماسک ساده نشاسته جو ( از عطاری تهیه کنید )  یا پودر جو :

 

*پودر یا نشاسته جو

*ماست ( اگر پوست خشکی دارید )  ۱ قاشق چایی خوری غذا خوری یا ابلیمو تازه نه صنعتی ( اگر پوست چربی دارید )  ۱ قاشق چایی خوری

ماسک را با اب خیار یا آب رقیق کنید .۱۵ دقیقا روی پوست بزارید و ریلکس کنید و بعد با آب خنک صورتتان را بشویید.

توجه : از چنگ زدن و مالیدن محکم صورت خودراری کنید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *