جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبا این روش پوست عالی و صافی داشته باشید!!

داشتن پوستی زیبا و صاف همیشه مشکلات خانم ها بوده و هست اما ما برای شما راه حل مناسبی قرار میدهیم که به آرزویتان برسید ما برای شما در این بخش از سایت مطلبی با عنوان با این روش پوست عالی و صافی داشته باشید!! قرار داده ایم امیدوارم راضی باشید.درست مانند بدن شما که بدون داشتن استراحت کافی اعتراض کرده و بعد از مدتی فرسوده و بیش‌ از حد خسته می‌شود،

پوست نیز بدون داشتن استراحت کافی نشانه‌های خستگی را به‌ تدریج در خود نشان می‌دهد. بنابراین باید برای یک پوست خوب استراحت کافی داشته باشید،این یعنی ۸ ساعت خواب شبانه برای کمک به استراحت پوست.روزانه حداقل بیست دقیقه ورزش کنید تا گردش خون در بدن شما زیاد شود. زمانی که خون در بدن خوب پمپاژ شود پوست نیز شاداب و سرحال خواهد بود.

10

بعد از آنکه با ورزش کمی تعریق کردید و خون در بدنتان جریان یافت بهترین کاری که می‌توانید بکنیدیک حمام بخار داغ برای باز کردن منافذ پوستی است. بگذارید بخار به صورت شما رسیده و از آن قطرات آب چکه کند.زمانی که منافذ پوستی آماده و باز شدند از لایه‌ بردار گردو یا زردآلو برای لایه‌برداری صورت خود کمک بگیرید. این کار به برداشتن آلودگی، جرم و سلول‌های پوستی مرده از روی صورتتان کمک می‌کند.

صورت خود را با آب گرم بشویید تا پوستتان نرم شود.شاید لایه‌برداری برای پوست شما خشن باشد. برای یک راه‌ حل ملایم‌تر می‌توانید از پاک‌ کننده‌های ملایم‌تر ( شوینده‌ی صورت ) استفاده کنید و صورت خود را با آن بشویید.بعد از لایه‌ برداری و شستشو پوست، شاید حس کنید پوستتان کمی ملتهب شده است.برای آرام کردن این حس از یک مرطوب‌ کننده‌ مناسب برای نوع پوستتان کمک بگیرید.

11

شما نمی‌خواهید در پایان کار صورتی چرب داشته باشید که آلودگی و جرم زیادی را به خود جذب می‌کند.حالا وقت آماده شدن است، نمی‌توانید روزی را بدون داشتن آرایش تصور کنید.اما مهم‌ترین گامی که بیشترین زنان قبل از آرایش کردن فراموش می‌کنند یک‌پایه‌ی مناسب روی پوست است. درست مانند یک دیوار، پوست شما نیز قبل از آرایش نیاز به لایه‌ی محافظ دارد،

هر چقدر آرایش شما کم باشد. بعلاوه استفاده از یک پایه بهترین راه برای محو کردن جوش‌ها، لکه‌ها و عیوب پوست است.یک ترفند مهم در زمان آرایش کردن این است که آرایش شما باید طوری باشد که به نظر برسد اصلاً  آرایش ندارید.بنابراین آرایش زیاد نکنید، تنها کمی به پوست خود برسید.

12

یکی از مهم‌ترین نکات دیگر در مراقبت از پوست که اغلب زنان به آن بی‌توجه‌اند پاک نکردن آرایش است. به هر دلیل، نداشتن وقت، تنبلی، بی‌حالی یا هر چیز دیگری،نباید بگذارید در تمام شب آرایش روی صورت شما باقی بماند.پاک کردن آرایش به‌تنهایی کافی نیست.

باید بار دیگر صورتتان را خوب بشویید تا هر چیز مانده روی آن از بین برود، لوازم‌آرایشی یا هر چیز دیگری که روی پوست شما مانده است. اگر با شستن صورت قبل از خواب مشکل‌دارید می‌توانید از یک شیرپاک‌کن خوب کمک بگیرید. اما هرگز تمیز کردن صورت قبل از خواب را فراموش نکنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ